• 31 mistrovských titulů pro Olomouc

  62 medailí a z toho 31 zlatých. To je bilance olomouckých plavců z mistrovství České republiky v plavání s ploutvemi.

 • Titul z MČR Družstev 2019

  Po roční přestávce se MČR Družstev vrátilo na olomoucký bazén a opět z toho byl úspěch! Tým žen znovu ukázal svou neporazitelnost a celou soutěž vyhrál, už po desáté, tým mužů pak dokázal obhájit krásné čtvrté místo. Proto neváhejte a podívejte se na fotky z tohoto úžasného závodu..

 • Zlatá medaile ze světového poháru

  Filip Látal si přivezl z prvního kola světového poháru 2019 zlatou medaili. Jeho výkon je současně novým juniorským rekordem. Toto samozřejmě znamená letenku na mistrovství světa juniorů. VELKÁ GRATULACE, FILDO!

 • Nemo Trophy 2018

  Datum 3. a 4. 11. 2018 se už navždy zapíše do plaveckého kalendáře jako datum konání největšího mezinárodního závodu (s výjimkou SP) pořádaného na území České Republiky, tedy Nemo Trophy 2018. Už z podstaty věci se zde každý rok představí to nejlepší, co je možné na tuzemské scéně najít, a nejinak tomu bylo i letos. Viděli jsme tedy výstavní skříň ploutvového plavání a jak se v tak obrovské konkurenci dařilo našim reprezentantům? Pojďme se na to podívat.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP. Stačí kliknout a svět se vám navždy změní.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Svaz potápěčů ČR

Svaz potápěčů České republiky (SPČR)

Historie organizovaného potápění na území České republiky sahá až do poloviny padesátých let minulého století, kdy vznikly první potápěčské kluby. V současné době má Svaz potápěčů České republiky 262 kluby s členskou základnou téměř 11000 registrovaných členů, z nichž je téměř polovina ve věku do 26 let. Potápěčské kluby existují ve všech krajích ČR.

Svaz potápěčů ČR je tvořen Svazem českých potápěčů (SČP) a Svazem potápěčů Moravy a Slezska (SPMS) (KSP Olomouc je členem SPMS). Členem svazu se může stát kdokoliv, kdo souhlasí s jeho stanovami. Vstoupit do něj může prostřednictvím členství v některém potápěčském klubu anebo jako individuální člen. Svaz potápěčů ČR je od roku 1968 členem celosvětové potápěčské organizace CMAS (Confederation mondiale des activités subaquatices), která v současné době sdružuje přes 90 národních federací na všech kontinentech. Podle závazných norem a sportovních pravidel CMAS Svaz potápěčů ČR organizuje potápěčský výcvik a disciplíny závodního potápění.

Svaz potápěčů České republiky (SČP/SPMS) je členem:

 • celosvětové potápěčské organizace CMAS
 • Českého olympijského výboru
 • Sdružení sportovních svaz České republiky
 • Asociace profesionálních potápěčů ČR

Svaz potápěčů České republiky provádí tyto druhy činností:

 • potápěčský výcvik pro dospělé, děti a mládež v celosvětovém potápěčském výcvikovém systému CMAS 
 • rekreační potápění pro děti, mládež a dospělé

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc