• 31 mistrovských titulů pro Olomouc

  62 medailí a z toho 31 zlatých. To je bilance olomouckých plavců z mistrovství České republiky v plavání s ploutvemi.

 • Titul z MČR Družstev 2019

  Po roční přestávce se MČR Družstev vrátilo na olomoucký bazén a opět z toho byl úspěch! Tým žen znovu ukázal svou neporazitelnost a celou soutěž vyhrál, už po desáté, tým mužů pak dokázal obhájit krásné čtvrté místo. Proto neváhejte a podívejte se na fotky z tohoto úžasného závodu..

 • Zlatá medaile ze světového poháru

  Filip Látal si přivezl z prvního kola světového poháru 2019 zlatou medaili. Jeho výkon je současně novým juniorským rekordem. Toto samozřejmě znamená letenku na mistrovství světa juniorů. VELKÁ GRATULACE, FILDO!

 • Nemo Trophy 2018

  Datum 3. a 4. 11. 2018 se už navždy zapíše do plaveckého kalendáře jako datum konání největšího mezinárodního závodu (s výjimkou SP) pořádaného na území České Republiky, tedy Nemo Trophy 2018. Už z podstaty věci se zde každý rok představí to nejlepší, co je možné na tuzemské scéně najít, a nejinak tomu bylo i letos. Viděli jsme tedy výstavní skříň ploutvového plavání a jak se v tak obrovské konkurenci dařilo našim reprezentantům? Pojďme se na to podívat.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP. Stačí kliknout a svět se vám navždy změní.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Kronika 2012

 

 

 2. kolo Světového poháru - Itálie

O víkendu se již tradičně konal 2. díl Světového poháru v plavání s ploutvemi v italském Lignanu.  Do Itálie odcestovala velice silná sestava zkušených olomouckých plavkyň, bývalých, resp. Současných reprezentantek ČR. A závodnice se předvedly ve velkém stylu!

Nejúspěšnější z nich, Zuzana Svozilová, ovládla závod na 400 metrů a svůj úspěch potvrdila v závodě na dvojnásobnou délku, kde obsadila místo třetí.

Další závodnice, zkušená Petra Hostinská, si odvezla z Itálie 3 cenné kovy!  Získala 3 stříbrné medaile a to v disciplínách 50, 100 a 200 metrů. Jen škoda, že se nepodařilo získat kov nejcennější, neboť k vítězství v závodě na 200 metrů chybělo jen pár setin.

Závodů se účastnila i sestra Zuzany, Markéta Svozilová. Markéta kombinuje 2 sporty, cyklistiku a plavání s ploutvemi, ale letos dala přednost cyklistické přípravě a tak nebylo jasné, co od ní očekávat. Plavecká absence ale na ní nebyla znát a podařilo se jí získat 2 bronzy v disciplínách 50 a 100 metrů s klasickými ploutvemi.

Poslední závodnice, Barbora Sládečková, prožívala svůj velký comeback. Barbora se díky studiu na Fakultě tělesném kultury na UP Olomouci vrátila k plavání a tato bývalá reprezentantka obsadila vynikající 3. místo na 100 metrů.

Olomoucké ženy zakončily úspěšný víkend vítěznou štafetou, kde zvítězily a dokonce atakovaly národní rekord! V celkovém hodnocení ženských družstev dokázalo družstvo KSP zvítězit v obrovské konkurenci 60 klubů ze 14 zemí světa.

Všechny úspěchy jsou příslibem na Mistrovství republiky družstev, které se konají jako již tradičně 2. dubnový víkend na olomouckém krytém bazéně kde olomoucké ženy budou obhajovat mistrovský titul družstev z roku 2011.

Foto z leva:

Zuzana Svozilová, Barbora Sládečková, trenér Zbyněk Svozil, Markéta Svozilová, Petra Hostinská

 Mistrovství ČR društev - Potápěčská liga - Olomouc

O víkendu 14. a 15. dubna 2012 proběhl v Olomouci 45. ročník Mistrovství České republiky družstev v plavání s ploutvemi. Závodu se každoročně zúčastňují nejlepší družstva mužů a žen z celé republiky.

Družstvu žen KSP Olomouc se podařilo bez problémů obhájit loňské prvenství a stalo se Mistrem ČR pro rok 2012. „Loňskou sestavu v letošním roce posílila Barbora Sládečková, studentka Fakulty tělesné kultury v Olomouci. Doplnění sestavy se nejvíce projevilo v závěrečné štafetě 4x100m. Zde klubové družstvo z Olomouce v sestavě Svozilová Zuzana, Svozilová Markéta, Hostinská a Sládečková překonalo Český rekord, který byl dosud v držení národního týmu ČR z roku 2004 v Čině! „Atmosféra byla vynikající, holky byly nabité energií a obrovsky motivované.“

V soutěži mužů obhájilo prvenství i družstvo Laguny Nový Jičín. Z družstva vítězů stojí výkony ještě juniorů Martina Mazače a Jakuba Jarolíma.

Z individuálních výsledků na sebe upozornila zejména Zuzana Svozilová, která zvítězila hned ve čtyřech disciplínách a získala i individuální cenu za nejkvalitnější výkon za vytrvalecké výkony od (400 až 1500m). Nejzkušenější Petra Hostinská dokázala zvítězit ve dvou disciplínách a získala individuální cenu za nejkvalitnější výkon v krátkých ploutvích. Do třetice získala individuální cenu tentokrát za sprinterský výkon Barbora Sládečková.

Vynikající výsledky předvedla ještě dorostenka Gabriela Horáková. Tento sprinterský talent se dokázal ve své premiéře mezi ženami vklínit 4. a 5. místem v nekratších disciplínách na 50m. Velmi dobře tým doplnila v přístrojových disciplínách Kateřina Maňáková.

Mistrovství ČR družstev je tradičně první tuzemskou příležitostí závodníků předvést svoji aktuální formu. Vrchol mají plavci s ploutvemi na přelomu srpna na mistrovství Evropy v Itálii.

Kompletní výsledky je možné získat na http://ploutve.info/

Reportáž ČT4 zde.

Zbyněk Svozil tel.: 776174481; 739249002

předseda a trenér KSP Olomouc

 Mistrovství Evropy - Itálie

Obrovským úspěchem skončily olomoucké plavkyně s ploutvemi na ME v Itálii! Jediné ženy nominované na mistrovství Evropy v plavání s ploutvemi byly příslušnice KSP Olomouc a obě získaly medaili!

Petra Hostinská, zkušená závodnice zaměřená zejména na plavání ve volné vodě skončila na 6 km trati třetí a získala tak bronzovou medaili! Petra byla celou dobu plavání velmi aktivní v těsném závěsu za vedoucí závodnicí Ukrajiny Krasnogor. V posledním okruhu ji však výborným závěrem těsně předběhla Ruska Olovyanishkova. V závodě plavala i Zuzana Svozilová, která měla trochu potíže se správným směrem naplavání na otočné bóje. Přesto získala krásné 6. místo. 6. místa jí byla asi letos souzena neboť v bazénových soutěžích se dokázala probojovat 2x do finále a na tratích 800m i 1500m vždy obsadila 6. místo.

Vrcholem pro českou výpravu byl však až poslední den mistrovství, a to na nejdelším závodě 20km. Zuzana Svozilová tento závod již 2x na minulých soutěžích zkoušela, ale úspěch nadešel až letos. V úmorném vedru 37 stupňů si dokázala výborně rozvrhnout síly. Společně se specialistkou na tento maratón   a kamarádkou Italkou Sárou Turrini se celou dobu střídala na 2. a 3. místě. V závěrečném okruhu jí Italka již nestačila a Zuzana Svozilová si tak doplavala pro stříbrnou pozici. Závod vyhrála specialistka na tuto trať Ruska Marina Umerenko.

Mistrovství Evropy se dále zúčastnili i další plavci. Do mistrovství Evropy držitel světového rekordu Broda však na své trati 50m obsadil v rozplavbách až 10. místo a nepostoupil vůbec do finále. Mladý Matěj Obšívač dokázal Brodu zastoupit a 3x dokázal v osobních rekordech postoupit do finále. Nejlepší výsledek pak získal Obšívač na 200m kde obsadil 6. místo. Do finále se dále ještě jednou podařilo českým rekordem dostat Petře Hostinské na 200m. Ještě junioři, ale již výborní závodníci Martin Mazač a Jakub Jarolim do finále nepostoupili, ale rozhodně svými výkony jsou příslibem pro nejbližší období.

Zbyněk Svozil, trenér KSP Olomouc

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc