• 31 mistrovských titulů pro Olomouc

  62 medailí a z toho 31 zlatých. To je bilance olomouckých plavců z mistrovství České republiky v plavání s ploutvemi.

 • Titul z MČR Družstev 2019

  Po roční přestávce se MČR Družstev vrátilo na olomoucký bazén a opět z toho byl úspěch! Tým žen znovu ukázal svou neporazitelnost a celou soutěž vyhrál, už po desáté, tým mužů pak dokázal obhájit krásné čtvrté místo. Proto neváhejte a podívejte se na fotky z tohoto úžasného závodu..

 • Zlatá medaile ze světového poháru

  Filip Látal si přivezl z prvního kola světového poháru 2019 zlatou medaili. Jeho výkon je současně novým juniorským rekordem. Toto samozřejmě znamená letenku na mistrovství světa juniorů. VELKÁ GRATULACE, FILDO!

 • Nemo Trophy 2018

  Datum 3. a 4. 11. 2018 se už navždy zapíše do plaveckého kalendáře jako datum konání největšího mezinárodního závodu (s výjimkou SP) pořádaného na území České Republiky, tedy Nemo Trophy 2018. Už z podstaty věci se zde každý rok představí to nejlepší, co je možné na tuzemské scéně najít, a nejinak tomu bylo i letos. Viděli jsme tedy výstavní skříň ploutvového plavání a jak se v tak obrovské konkurenci dařilo našim reprezentantům? Pojďme se na to podívat.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP. Stačí kliknout a svět se vám navždy změní.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Kronika 2008

 VÁNOČNÍ KILOMETR 26.12.2008 - BŘECLAV

Už 34. ročník tradičního závodu plavců s ploutvemi se letos konal v chladné Dyji. Při teplotě necelých dvou stupňů se na Štěpána vydalo 28 odvážných mužů a žen. Loňský vítěz soutěže družstev Freediving Team Zlín v čele s mistryní světa 2007 Jarmilou Slovenčíkovou měl letos získat putovní pohár do trvalého vlastnictví. Chybělo jim jen jediné, zvítězit po třetí v řadě. V cestě se jim však postavilo družstvo sportovních potápěčů z Olomouce. KSP Olomouc zcela jasně zvítězilo jak v soutěži družstev, tak v soutěži jednotlivců když obsadili celý stupeň vítězů.

Zvítězil Zbyněk Svozil časem 8:36 před Martinem Tomáškem 9:15 a první ženou Radkou Jahnovou 9:40. „Radka se tohoto závodu účastnila vůbec poprvé a hned se vyšplhala na stupně vítězů a stala se i nejlepší ženou“.

Je to obdivuhodné a skutečně to zaslouží pochvalu. Nepropadla panice z chladné vody a plavala přesně podle taktických pokynů, které jsme si dali před startem. Také její čas byl velmi kvalitní a překvapivý“.

Závodu otužilců, který předcházel hlavnímu závodu se dařilo dalšímu zástupci Olomouce, když Jiří Beneš z UP Olomouc na nejdelší trati 750m dokázal doplavat na 1. místě.

Zbyněk Svozil Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fotky z tohoto závodu si můžete prohlédnout zde.

 BANSKÁ BYSTRICA 6. - 7.12.2008

KSP Olomouc se na sklonku roku zúčastnil se svými čtyřmi nejlepšími závodnicemi tradičního Vánočního závodu na 50m bazéně v Banské Bystrici. Závod byl výborně obsazen a mimo nejlepší kluby z Česka a Slovenska se závodu zúčastnili i závodníci z Maďarska, Srbska, Slovinska a Chorvatska.

Naše závodnice se rozhodně neztratily a získaly celkem pět vítězství, šest druhých míst a dvě místa třetí.

Nejlepší disciplíny se staly především tratě v krátkých, klasických ploutví. Zde se Markéta Svozilová pokoušela dokonce o překonání světového juniorského rekordu na 100m. Nakonec se musela s odstupem tří desetinek "jen" s rekordem českým (51,72). Vítězství a český rekord si zopakovala na 200m (1:54,09). Na těchto tratích neměly olomoucké plavkyně konkurenci neboť stříbrné medaile získala osobními rekordy na těchto tratích Petra Dvorská.

Petra Hostinská triumfovala na delších tratích 400 a 800m kde ji sekundovala druhými místy Zuzana Svozilová.

Závod se stal posledním vystoupením plavců s ploutvemi v tomto roce. Sezóna začne v jarních měsících roku 2009 Mistrovstvím družstev v Olomouci.

Kompletní výsledky najdete na http://www.mates.sk/

9.12. 2008

Zbyněk Svozil vedoucí trenér KSP Olomouc

dalši články najedete na http://zpravodajstvi.olomouc.cz/clanky/Olomoucka-plavkyne-s-ploutvemi-atakovala-svetovy-rekord-10323

 VELKÁ CENA TÁBORA 29. - 30.11.2008

Malá, ale úspěšná výprava KSP se o posledním víkendu v listopadu 2008 zúčastnila VC Tábora

Zdeněk Přivřel si udělal ve všech svých startech osobní rekordy. Nejlepší umístění měl na 100RP když časem 52,23 se umístil na 6. místě. V celkovém hodnocení dorostenců kategorie C obsadil ziskem 1247 bodů 10. místo.

Jan Rážek se výrazně zlepšil a vytvořil si osobní výkony na 50 PP až o 4 sekundy. Je vidět, že zlepšené tréninkové úsilí a kvalitní ploutev udělala své. Nejlepší umístění v podobě 9. místa na 50PP získal časem 20,88 (původně osobní výkon 24,30). Celkovým ziskem 1575 bodů obsadil ve své kategorii 6. místo.

Kateřina Maňáková byla po nemoci a tak se nevědělo jak na ní tréninkové výpadky dopadnou. Tréninkové manko se skutečně projevilo hlavně v delších disciplínách na 400PP a 800PP kde své nedávné rekordy ze Zlína nepřekonala. Výborný výkonem na 100RP si odnesla časem 54,05 (o 4 sekundy překonala své dosavadní maximum). Zde obsadila 9. místo. Nejlepší umístění měla Katka na 800PP když doplavala 4. v kategorii juniorek. Celkově byla Katka ve své kategorii ziskem 999 bodů 6.

Markétě Svozilové se v Táboře tradičně daří překonávat své nejlepší výkony. Tak se tomu stalo i letos. Její nejhorší umístění bylo druhé místo v hlavní závodě na 400PP a 50PP. I v těchto závodech si výrazně zlepšila osobní rekordy na 25m bazéně. Vítězství si odnesla Markéta na 200PP časem 1:43,36 a 100PP časem 46,42. Celkovou palmu vítězství si odnesla ziskem 1545 bodů v kategorii juniorek.

Vedoucím výpravy byl Jiří Dočkal, který výpravu v pořádku přivezl a odvezl i když podmínky na silnicích byly především v sobotu velmi špatné.

Výborným výkonem na sebe strhl pozornost Libor Válek z Mostu. Čas na 800PP 6:55.87 znamenal nejen osobní rekord, ale i nakouknutí do časů evropských kvalit. Také 400PP za 3:17,93 v Česku dlouho nikdo nezaplaval.

30.11. 2008

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 NEMO TROPHY ZLÍN 1. - 2.11.2008

Ve dnech 1. – 2. listopadu 2008 se v tradičním termínu konal již tradiční závod ve Zlíně NEMO TROPHY. Tento závod je většinou prvním větším závodě v další sezóně. Za KSP Olomouc se závodu zúčastnily pouze tři závodnice. Nejlépe dopadla Mistryně Evropy v DPP 2008 Petra Hostinská když zvítězila ve všech svých startech na 200, 400 a 800PP. Časy na začátek sezóny v jejích tradičních disciplínách také nebyly špatné a tak Petra může být spokojena. Zuzana Svozilová se přihlásila naopak na disciplíny, které většinou neplave a nejsou tedy její nejsilnější disciplínou. Přesto získala 2. místo na 50PP a 3. místo na 100PP. Markéta Svozilová byla nejúspěšnější na 200PP když doplavala druhá za Petrou v nejlepším čase na 50m bazéně.

Závodu se zúčastnili i zahraniční účastníci z Německa, Maďarska a Slovenska. Velmi dobrými výkony zaujal např. Sven Luetzkendorf z Lipska, který vyhrál např. 400PP za 3:14,76; 1500PP za 12:56,82; 200PP za 1:28,18 a dokázal, že skutečně patří k nejužší špičce v Evropě i ve světě. Pod vodou kraloval především Vilhelm Szilárd z Matrai když dokázal např. zaplavat 800RP v čase 6:14,64 a 400RP za 2:56,13.

Dalšími závody budou do konce roku závod v Táboře 29. – 30. 11. a možná i závod v Banské Bystrici 6. – 7. 12. 2008.

 Mistrovství Evropy seniorů

Vynikajícím výkonem na mistrovství Evropy v maďarském Egeru na 6 km získala Petra Hostinská titul mistra Evropy. Způsobem start - cíl plavala Petra zcela bezpečně na prvním místě a po celou dobu nenechala nikoho na pochybách, že letošní výbornou formu zpečetí vítězstvím. Soupeřky na jednokilometrovém okruhu postupně ztrácely a tak druhá v cíli, favorizovaná Ruska Tsoy nasbírala 53 sekundovou ztrátu. Olomoucké plavání mělo v poli ještě další medailovou šanci. Zuzana Svozilová se postupně propracovala ze 7. místa na dosah bronzovému stupínku. V pátém okruhu dohnala loňskou mistryni světa Francouzsku Grosjean se kterou svedla souboj v cílové rovince. Škoda, že Zuzana dostala v rozhodující fázi křeč do lýtka a tak nemohla plavat zcela naplno, jinak by souboj pravděpodobně dopadl v její prospěch. 

Před závody na volné vodě předcházel celý plavecký program v bazénu. Zdejší rychlá voda svědčila všem olomouckým plavkyním v reprezentačním dresu. Všechny si zlepšily osobní rekordy, které často znamenaly i nové rekordy ČR. Na 200m plavání s ploutvemi (PP) vytvořila Petra Hostinská nový rekord České republiky časem 1:39,56, Zuzana Svozilová na 400m PP časem 3:32,30 a do třetice na 200m v krátkých ploutvých Bi Fins" (BF) časem 1:54,10 překonala rekord ČR bronzová medailistka z nedávného mistrovství světa juniorů z Kolumbie Markéta Svozilová. Nejlepší umístění měla Markéta Svozilová na 50 BF, kde získala 6. místo, Petra Hostinská na 1500 PP 7. místo a Zuzana Svozilová ve stejném závodě byla devátá. 

Hlavní sezóna tak pro plavce s ploutvemi letos skončila a olomoučtí mohou být velmi spokojeni. V soutěži žen prokázaly plavkyně letošní domácí dominanci přenést i na nejvyšší příčky na světovém i kontinentálním šampionátu. 

Kompletní výsledky je možné získat na http://cmas2000.org/ tabulku s pořadím a časy jednotlivých závodníků najdete zde 

 
 

Zbyněk Svozil - státní trenér a hlavní trenér KSP Olomouc
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 Mistrovství světa juniorů

Celoroční výbornou formu potvrdila na mistrovství světa juniorů v plavání s ploutvemi Markéta Svozilová z KSP Olomouc. V tropické oblasti Kolumbie ve městě Neiva dokázala olomoucká plavkyně s ploutvemi získat vynikající umístění a ve světové konkurenci získala dvě bronzové medaile na 200 a 50m a navíc i 4. místo na 100m. 

Vynikající úroveň těchto závodů se ukázala v tom, že na všech zmíněných tratích padly světové juniorské rekordy. Markéta v závodech kde často rozhodovaly jen dohmaty překonala také své osobní a tím i národní rekordy!

"Vždy když na vrcholné akci překoná sportovec své osobní maximum je to vynikající a svědčí to o dobré celoroční práci včetně umění vyladění a koncentrace na vrcholný okamžik. Markétě se to podařilo ve všech svých závodech navíc pro středoevropana v nezvyklých podmínkách tropického slunce v otevřeném bazénu. Za to je jí potřeba poděkovat". 

Další výborný výkon podal reprezentant Libor Válek z Mostu, když na 200m získal místo čtvrté také v rekordu ČR. Dalšími členy výpravy byl úspěšný mladičký Oldřich Peleška (2x 7. místo) a Barbora Sládečková z Prahy. "Barbora zvolila jiný způsob přípravy mimo zbytek družstva. Riskantní aklimatizace v Bogotě s 2500m výškou nad hladinou moře však nevyšla a hlavní želízko v ohni výpravy ČR získala pouze 5. místo a žádné osobní maximum". 

Nyní se na soustředění v Olomouci připravuje na svůj vrchol mistrovství Evropy seniorů celé reprezentační družstvo ČR. Z olomouckého klubu potápěčů doplní Markétu Svozilovou i její sestra Zuzana a Petra Hostinská. Závody se odehrají v maďarském Egeru 23. - 31. července 2008. 

Kompletní výsledky je možné získat na http://cmas2000.org/, tabulku s pořadím a časy jednotlivých závodníků najdete zde

 
 

Zbyněk Svozil - reprezentační trenér a hlavní trenér KSP Olomouc
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 Mistrovství ČR v PP, RP a BF

Dobrou formu plavců s ploutvemi potvrdilo Mistrovství ČR ve zlínském bazéně, které se konalo o víkendu 20. - 22. června. 

Ženy z KSP Olomouc dominovaly na nejvyšší soutěži na domácí scéně když získaly v kategorii žen z patnácti možných vítězství rovnou osm mistrovských titulů!

Zuzana Svozilová dominovala na delších tratích a zvítězila na 400, 800 a 1500m. "Zuzana přidala k vítězství i osobní rekord na nejdelší trati a potvrdila, že má za sebou dobrou vytrvaleckou průpravu" a je současné době nejlepší českou vytrvalkyní". 

Z překvapivého vítězství se radovala Petra Hostinská. Náročná dvoustovka měla jasnou favoritku v Barboře Sládečkové z Prahy. Konkurovat ji teoreticky měla Zuzana Svozilová. Nakonec se však v nejnapínavější závodě radovala Petra Hostinská, když dokázala v závěrečném finiši přespurtovat Sládečkovou. 

Dalším pěkným závodem byla patnáctistovka. Zde se za vítěznou Svozilovou dokázala dostat s velmi pěkným osobním maximem Petra Hostinská a Olomouc měla velmi kvalitní double." 

V disciplínách v krátkých ploutvích měl naopak jasnou favoritku v Markétě Svozilové. "Markéta potvrdila dobrou formu před MS juniorů v Kolumbii kam odlétá již za týden a jasně zvítězila na všech třech tratích, ke kterým přidala i dvě osobní zlepšení, které v jejím případě znamenaly nové české rekordy!!!" 

Kateřina Maňáková měla úkoly především ve štafetových závodech. Kde štafetovému vítězství přidala Kateřina i juniorský titul na náročné trati 400m s přístrojem. 

Muži byli zastoupení pouze účastí Martina Freye a Ondřeje Burkerta. Šesté a tím nejlepší umístění získal Burkert na 100m s přístrojem. 

Kompletní výsledky je možné získat na http://ploutve.info/, tabulku s pořadím a časy jednotlivých závodníků najdete zde

 
 

Zbyněk Svozil - hlavní trenér KSP Olomouc
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 2. kolo DPP - Těrlicko

Ve dnech 14. a 15. června 2008 se konalo na přehradě Těrlicko Mistrovství České republiky v plavání s ploutvemi na volné vodě. Mistrovství se zúčastnil i Klub sportovních potápěčů z Olomouce, a to velmi úspěšně! Na kilometrovém přehledném okruhu se dařilo především Zuzaně Svozilové, která dokázala obhájit loňský titul a znovu porazila Mistryni Evropy z roku 2004 Petru Hostinskou. "Zuzana plavala s chutí, technicky i takticky velmi vyzrále". Celý závod na 6km dokonce dokázala držet krok i s vítězem mužské kategorie Liborem Válkem z Mostu". "Před červencovým mistrovstvím Evropy je to znamení velmi dobré formy".

V juniorské kategorii se podařilo získat mistrovský titul i mladší sestře Markétě Svozilové. "Markéta má sezónní vrchol na blížící se mistrovství světa juniorů v Kolumbii již za necelé tři týdny". Její disciplíny jsou především v bazénu. Vítězství na distanci 6km byl předposledním ověřením formy, která se zdá být velmi solidní".

V nedělním závodě se plavkyním z Olomouce podařilo v závodě štafet na 4x2000m dokončit vítězný hattrick titulů. Štafetě KSP Olomouc v sestavě Markéta Svozilová, Hana Pupíková, Kateřina Maňáková a Zuzana Svozilová se podařil husarský kousek. "Zuzana Svozilová přebírala štafetu na posledním úseku na třetím místě s 90 sekundovým mankem na první štafetu z Nového Jičína. V podstatě nikdo nepočítal se změnou pořadí na prvním místě. Zuzana Svozilová však dokázala ztrátu dohnat a ve finiši jasně doplavat na prvním místě"! "Dík však patří všem závodnicím i Kateřině Maňáková, která se dostala do sestavy poprvé a rozhodně nezklamala. 

Přehled umístění členů KSP Olomouc na MČR v distančním plavání s ploutvemi:

JMÉNO KATEGORIE TRAŤ UMÍSTĚNÍ
Zuzana Svozilová Ženy 6000m 1.
Markéta Svozilová Juniorky 6000m 1.
Markéta Svozilová, Hana Pupíková, Kateřina Maňáková Zuzana Svozilová Ženy štafety 4x2000m 1.
Zbyněk Svozil Muži 6000m 4.
Lukáš Neoral Junioři 6000m 5.
Jan Maňák Dorostenci 3000m 4.
Lukáš Richtár Dorostenci 3000m 6.
Michael Schiner Dorostenci 3000m 7.
Jan Behúň Dorostenci 3000m 8.

Kompletní výsledky je možné získat na http://ploutve.info/

Vítězná štafeta 
Zuzana Svozilová před starem 
Zuzka v cíli

Zbyněk Svozil - hlavní trenér KSP Olomouc
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 1. kolo Českého poháru v DPP

V neděli se na Štěrkáči v Otrokovicích uskutečnilo první kolo Českého poháru v distančním plavání s ploutvemi. První závody na otevřené vodě v letošním roce provázelo zamračené počasí, ale teplota vody se vyšplahala na přijatelných 21°C.

První na trať o délce 1250 metrů vyrazily dívky - mladší a starší žákyně do 15-ti let. V této kategorii náš klub reprezentovala Barbora Koblihová a při své premiéře na otevřené vodě si vyplavala slušné 7. místo, když převážnou část tratě plavala zcela osamocená. Půl hodiny po dívkách vyrazili na stejnou trať i chlapci - mladší a starší žáci. Zde se za Olomouc zúčastnilo hned pět závodníků. Nejlépe si, při tomto také taktickém závodě, vedl Jan Maňák, který si správně rozložil síly a dobře se zorientoval na trati, kde bylo třeba obeplavat tři bóje a v cíli proplavat vyznačeným koridorem. V nabitém poli obsadil deváté místo. V první polovině závodního pole skončili ještě Jan Behúň a Zdeněk Přivřel, kteří doplavali téměř současně.

Před jednou hodinou vyrazili na trať společně senioři a junioři. Plavali stejnou trať jako žáci, ale plavali ji třikrát, tedy 3750 metrů. V soutěži žen vedla od počátku Petra Hostinská z Těrlicka, která podlehla pouze nejlepšímu muži - věkem teprve juniorovi - Liborovi Válkovi z Mostu, který suverénně zvítězil a potvrdil tak skvělou formu. Zuzka Svozilová, která se v těchto dnech připravuje na maturitu a na závody si de facto jen odskočila od učebnic, doplavala v ženské kategorii na druhém místě. S výsledkem byla spokojená a dá se předpokládat, že na evropský šampionát ještě svou formu vyladí. 

V ženské juniorské katogorii s přehledem zvítězila olomoucká Marktéta Svozilová. Markéta se po celou dobu závodu pohybovala mezi seniory a nejlepšími juniory - muži a potvrdila tak vzestupnou formu. Druhá juniorka za ní doplavala se sto metrovou ztrátou. Další olomoucká závodnice Kateřina Maňáková doplavala pátá a jediný olomoucký junior Lukáš Neoral doplaval šestý

Nabitý program čeká na většinu těchto závodníků v druhé půlce června, kdy se o víkendu 14. a 15. utkají při druhém kole českého poháru DPP na Těrlicku, který bude zároveň Mistrovstvím ČR v DPP. O týden později čeká na kategorie C, B a A Mistrovství ČR v PP a RP, které proběhne ve Zlíně a poslední červnový víkend v Pardubicích se opět sejdou nejlepší vytrvalci při třetím kole Českého poháru v DPP. 

Kompletní výsledky je možné získat na http://www.potapeci-olomouc.cz/www.ploutve.info, tabulku s pořadím a časy jednotlivých závodníků najdete zde

 
 

Jitka Dostálová - trenérka KSP Olomouc
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 Modrý mítink - trojboj Bi-fins

Druhým víkendovým závodem byl Modrý mítink. V sobotu se sjeli nejlepší plavci z České republiky v Novém Jičíně, aby se zde utkali v bi-fins trojboji. Závodníci startovali v disciplínách 50, 100 a 200 metrů plavání s krátkými ploutvemi.

Během napínavých závodů padlo hned několik českých rekordů. V juniorské kategorii se nejvíce prosadila Markéta Svozilová z Olomouce, která vyhrála s přehledem všechny tři disciplíny a na všech těchto tratích vytvořila i nejlepší výkony ve své kategorii. Ve stejné kategorii mužů padly také tři rekordy a podělili se o ně Libor Válek z Mostu a Dalimil Fišar ze Žďáru. Tyto kvalitní výsledky jsou i dobrým předpokladem na skvělá umístění na světovém šampionátu, který se uskuteční letos o prázdninách v Kolumbii.

Smolařem soutěže se stal Jan Rážek z Olomouce, který se třikrát umístil na nepopulárním čtvrtém místě, i když se na všech tratích zlepšil a vytvořil si tak osobní rekordy. Zlepšení zaznamenali i další olomoučtí závodníci. Čtvrté místo obsadila i nadějná začínající závodnice Alžběta Preková, na pátou pozici a na osobní rekordy dosáhli i Zdeněk Přivřel a Ondřej Lach

Soutěže se účastnili i závodníci v kategorii "master". Tedy 25 let a starší, rozděleni dále po deseti letech. V kategorii M2 - ženy se z Olomouce zúčastnila trenérka Radka Jahnová. Ve své kategorii zvítězila na trati 50 i 100 metrů. 

Kompletní výsledky je možné získat na http://www.potapeci-olomouc.cz/www.ploutve.info, tabulku s pořadím jednotlivých závodníků najdete zde

 
 

Jitka Dostálová - trenérka KSP Olomouc
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 3. kolo Moravskoslezské ligy mládeže

Třetího kola Moravskoslezské ligy mládeže se zúčastnil i olomoucký klub, který ovšem bojuje s nedostatkem závodníků zvláště v těch mladších kategoriích. Proto ale i díky neúčasti na druhém kole neměli olomoučtí ambice v soutěži družstev, ale soustředili se především na individuální výkony.

Olomoučtí tentokrát nedosáhli na žádnou z medailových pozicí, ale naprosto všichni se dokázali zlepšit a utvořili si nové osobní rekordy. Velmi dobře motivovaný tým především z řad svěřenců Zbyňka Svozila, který testoval poprvé v závodě nový typ monoploutve, dokázal zúročit svoji formu především ve štafetě, kde zlepšení dvou nejlepších závodníků bylo opravdu výrazné. Zdeněk Přivřel i Jak Rážek zlepšili své maximum na 100 metrové trati o celé čtyři vteřiny.

V individuálních soutěžích se nejvíce prosadil Jan Rážek, který dohmátl třikrát na sedmé pozici. O následující osmá a devátá místa se poprali jeho týmoví kolegové Zdeněk Přivřel a Lukáš Tomášek. 

Nadějí do budoucna jsou výsledky mladých závodníků Alžběty Prekové a Vladimíra Chlupa, kteří teprve získávají první závodní zkušenosti. I přesto se v závodním poli neztratili. 

Kompletní výsledky je možné získat na http://www.potapeci-olomouc.cz/www.ploutve.info, tabulku s pořadím a časy jednotlivých závodníků najdete zde

Jitka Dostálová - trenérka KSP Olomouc
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 Mistrovství České republiky družstev

O víkendu 12. a 13. dubna 2008 proběhl v Olomouci již 41. ročník Mistrovství České republiky družstev v plavání s ploutvemi. Závodu se zúčastnilo v soutěži mužů i žen 8 nejlepších týmů z celé republiky. Družstvo žen pořadatele KSP Olomouc získalo v soutěži žen krásné druhé místo a stříbrné medaile za vítězným družstvem Modrá Hvězda Praha. V soutěži mužů získal mistrovský titul Nový Jičín, Olomouc byla sedmá.

Na tomto vynikajícím vítězství se podílela Markéta Svozilová třemi zlatými medailemi a také třemi novými rekordy ČR. Petra Hostinská zvítězila v nejdelším závodě na 1500m. Zuzana Svozilová zvítězila na 400 a 800m. Ani další členky týmu nezaostaly. Ve své premiéře stačila obsadit dvě třetí místa např. Petra Dvorská. "O celkovém vítězství ovšem rozhodly sprinty a závody štafet. Plavkyně z Prahy zde jasně dominovaly a nám chyběla čtvrtá sprinterka do štafet 4x100 i 4x200m". 

V soutěži mužů na sebe především upozornil člen Laguny Nový Jičín Tomáš Mixa, který, také získal individuální nejkvalitnější výkon, stejně jako Markéta Svozilová v soutěži žen. Muži Olomouce, řešící generační problém, získali sedmé místo v celkovém hodnocení. Tým mužů podržel především Jiří Dub, vítěz závodu na 200m.

Nyní čeká plavce s ploutvemi v domácích vodách ještě Mistrovství ČR jednotlivců ve Zlíně a reprezentantky ČR Zuzanu Svozilovou a Petru Hostinskou mistrovství Evropy v maďarském Egeru a Markétu Svozilovou boj o medaile na mistrovství světa v Kolumbii. 

Kompletní výsledky je možné získat na http://ploutve.info/

 
 

Zbyněk Svozil - předseda a trenér KSP Olomouc
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 Světový pohár Maďarsko

Ve dnech 7. až 9. března 2008 se konalo 2. kola světového poháru plavců s ploutvemi. Závodu v maďarském lázeňském městě Hajdúszoboszló se za KSP Olomouc zúčastnily v soutěži žen Zuzana Svozilová a Petra Hostinská, v soutěži juniorek pak Markéta Svozilová

V konkurenci 16 klubů z 10 zemí si nejlépe vedla Markéta Svozilová v soutěži juniorek. Na své oblíbené trati na 200m získala druhé místo a tím i stříbrnou medaili. 

Zuzana Svozilová podala velmi dobrý výkon na trati 800m kde se časem přiblížila svému maximu z Mistrovství světa v loňském roce a zde získala 7. místo. Petra Hostinská je specialistkou především na distanční závody na volné vodě, kde loni obsadila 5. místo na MS. Zde solidně zaplavala především vzdálenost na 400m. 

V závodě dominovali plavci především z Číny, Ukrajiny, Ruska a domácího Maďarska. 

Světový pohár byl první mezinárodní zkouškou výkonnosti. Výkony odpovídají současnému stavu přípravy. Všechny olomoucké závodnice usilují o účast na mistrovství světa a Evropy. V současné době má nominaci na Mistrovství světa juniorů v Kolumbii zajištěnou jen Markéta Svozilová. 

Další možností ověření sportovní formy bude domácí závod Mistrovství ČR družstev 12. a 13. dubna 2008. Zde ženy KSP Olomouc obhajují loňské prvenství.

 
 

Zbyněk Svozil - trenér KSP Olomouc
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc