• 31 mistrovských titulů pro Olomouc

  62 medailí a z toho 31 zlatých. To je bilance olomouckých plavců z mistrovství České republiky v plavání s ploutvemi.

 • Titul z MČR Družstev 2019

  Po roční přestávce se MČR Družstev vrátilo na olomoucký bazén a opět z toho byl úspěch! Tým žen znovu ukázal svou neporazitelnost a celou soutěž vyhrál, už po desáté, tým mužů pak dokázal obhájit krásné čtvrté místo. Proto neváhejte a podívejte se na fotky z tohoto úžasného závodu..

 • Zlatá medaile ze světového poháru

  Filip Látal si přivezl z prvního kola světového poháru 2019 zlatou medaili. Jeho výkon je současně novým juniorským rekordem. Toto samozřejmě znamená letenku na mistrovství světa juniorů. VELKÁ GRATULACE, FILDO!

 • Nemo Trophy 2018

  Datum 3. a 4. 11. 2018 se už navždy zapíše do plaveckého kalendáře jako datum konání největšího mezinárodního závodu (s výjimkou SP) pořádaného na území České Republiky, tedy Nemo Trophy 2018. Už z podstaty věci se zde každý rok představí to nejlepší, co je možné na tuzemské scéně najít, a nejinak tomu bylo i letos. Viděli jsme tedy výstavní skříň ploutvového plavání a jak se v tak obrovské konkurenci dařilo našim reprezentantům? Pojďme se na to podívat.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP. Stačí kliknout a svět se vám navždy změní.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Kronika 2007

 

 

 Vánoční kilometr 2007

Jako každý rok na druhý svátek vánoční se do Břeclavi sjeli potápěči z celé republiky i ze zahraničí aby se ponořili do chladné vody řeky Dyje. Teplota vody byla tradičně těsně nad bodem mrazu a vzduch v inverzním počasí měl 4 stupně mrazu. 

Z Olomouce se závodů zúčastnili závodníci pouze dva, a tak nemohli bohužel být počítání do soutěže družstev. V soutěži jednotlivců však měli Olomoučané jasně navrch. 

Start byl již tradičně odstartován spíše náhodně než organizovaně. Olomoučtí plavci byli ještě na lodi, když byl dán startovní povel. Martin Tomášek a Zbyněk Svozil tak museli dohánět tak 40 metrovou ztrátu. Nešťastný začátek, ale dobrý konec. V cíli byl první Zbyněk Svozil (9:08,0) a druhý Martin Tomášek (9:51,0). Na třetím místě se časem 10:30,0 umístil Lukáš Kozubík z Freedivingu Zlín. V početném poli startujících se objevila Kozubíkova kolegyně Jarmila Slovenčíková, která doplavala na 8. místě. Jarmila je mistryní světa v konstantní váze bez ploutví a v soutěži PP je registrována v KSP Olomouc. 

V soutěži družstev vyhrálo družstvo Freedivingu Team Zlín před Skorpenem Přerov. Ročník skončil vyhlášením vítězů, rozdáním cen popřáním všeho nejlepšího do Nového roku 2008. Už se všichni těší na další, již 38. ročník.

 
Tři nejlepší

Zbyněk Svozil - trenér KSP Olomouc
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 Mistrovství světa seniorů - Bari

V roce 2007 se poprvé uskutečnilo společné mistrovství světa celé rodiny sportů pod hlavičkou CMAS. Celému mistrovství předcházela celá řada nejasností, nepřesností, hrubých chyb a blížilo se to spíše nepovedenému provinčnímu závodu než vrcholné potápěčské akci. 

Výprava plavců s ploutvemi tvořilo celkem 5 plavců (Petra Hostinská, Zuzana Svozilová, Tomáš Mixa, Ondřej Bajer a Josef Cimburek) a dva trenéři (Zbyněk Svozil a Petr Smolík). 

Zuzana Svozilová
V disciplínách plavání s ploutvemi v bazénu dosáhla na nejlepší výsledek na trati 400PP kde čas 3:33,18 znamenal 12. místo a zároveň jediný rekord ČR seniorů. Nový osobní rekord na 1500PP (14:31,38) opět znamenal 12. místo. Zuzana podala v bazénu vyrovnané výkony, překonala své osobní rekordy, a to se na vrcholných závodech vždy cení. Ve své speciální disciplíně na 6000m v DPP na volné vodě obsadila 13. místo když se ne úplně dobře vypořádala s početným polem závodnic a tím i velké tlačenici na startu a na první otočné bóji. Z nepodařeného začátku se dostala až v posledním okruhu to je však na nekratší vytrvalecké trati pozdě. 

Petra Hostinská
Petra podobně jako Zuzana se připravovala především na disciplíny na volné vodě a v bazénu se od ní v podstatě nic nečekalo. Petra však zabojovala a zaplavala si i dva osobní rekordy na 400PP (3:39,44, 18. místo) a 1500PP (14:46,31 - 14. místo). Ve své disciplíně na volné vodě (6000m) si vedla Petra velmi dobře. Celou dobu plavala na špici, když se společně s dalšími čtyřmi soupeřkami odloučila od zbytku pole. Vítězství si nakonec odnesla mladičká Francouzska Marine Grosjean před dvojicí Rusek. Na Petru zbylo vynikající 5. místo když na 3. místo ztratila 22 sekund a naopak od 6. místa jí dělilo téměř 2,5 minuty! Závěrečnou disciplínu na 20km sice Petra odstartovala, ale bolesti chodidel ji nedovolily dokončit tuto nejnáročnější disciplínu.

Josef Cimburek
Josef se zúčastnil pouze disciplín na volné vodě, a to na vlastní náklady! Na 6km bojoval Pepa ve středu závodního pole a v závěru závodu dokázal přespurtovat soupeře z Kolumbie a obsadit tak solidní 14. místo. Na nejdelší a nejkrutější 20km vzdálenosti Pepa přes kruté a doslova krvavé odřeniny na chodidlech dokázal jako první muž ČR doplavat a obsadit tak v pořadí závodu krásné 11 místo.

Tomáš Mixa
Tomáše dokázal v roce 2006 získat na MS juniorů získat tři medaile. Jak velký rozdíl mezi výkonnosti juniorů a seniorů se přesvědčil nejen on, ale i další velké juniorské hvězdy. Tomáš bojoval, oproti MSJ roku 2006 se dokázal velmi zlepšit, např. na 100PP (0:38,11) téměř o sekundu! V celkovém pořadí to však znamenalo v nejvíce obsazených disciplínách 2x 13. místo na 100PP resp. 50PP (0:16,84). 

Ondřej Bajer
Ondřej měl v podstatě celý rok problém se zdravím, přesto si na MS dokázal zaplavat hned dva osobní rekordy. Na 50 RP, v nejpočetnějším startovním poli (47 závodníků) poprvé prolomil hranici 16 sekund a časem 15,93 obsadil 20. místo. Další osobní rekord zaplaval na 100RP (36,52 - 19. místo). Nejlepší umístění získal na 400RP (3:10,94 - 16. místo).

Zbyněk Svozil - státní trenér 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 Mistrovství Evropy juniorů - Ostrowiec

Ve dnech 2. až 8. července se v polském městě Ostrowiec Swietokrzyski konalo jedenácté mistrovství Evropy v plavání s ploutvemi. 
V devítičlenné výpravě České reprezentace měl zastoupení i klub sportovních potápěčů Olomouc. Markéta Svozilová bylo nominovaná především jako specialistka na disciplíny v "klasických" ploutvích. Cílem Markéty bylo umístění v první šestici." "Svůj cíl nejen, že naplnila, ale i výrazně překročila. Už první den sahala po medaili, ale cesta k nim však byla velmi trnitá. Závody byly velmi vyrovnané a např. finálová osmička na 100m se vešla do osmi desetin sekundy! Markéta se jen těsně vměstnala do této tlačenice, když od nepostupového devátého místa ji dělilo jen 5 setin. Ve finále byla již olomoucká plavkyně již plně koncentrovaná a dokázala obsadit velmi pěkné čtvrté místo a zároveň časem 52,30 utvořila i nový rekord ČR. Druhý den čekala Markétu nejméně oblíbená vzdálenost na 50m. I zde se probila do finále, ale osmou příčku však již nevylepšila.

Poslední den bazénových disciplín byla na pořadu naopak nejoblíbenější trať na 200m. Účast ve finále si tentokrát olomoucká plavkyně takticky pohlídala sedmým místem. Finále bylo velmi napínavé a opět vyrovnané. Ještě na poslední padesátce obracela Markéta těsně první před maďarskou favoritkou Zitou Dudas. Ve finiši ji však podlehla, když na druhé místo ještě proklouzla Italka Fiscarelli. I tak je to největší mezinárodní úspěch mladé olomoucké závodnice, která se tak přiblížila své starší sestře Zuzaně, která na juniorských mistrovstvích dokázala získat i titul mistryně světa. 
Největší úspěch české výpravy získala Naďa Tylová z Mostu, když na vzdálenost 800m v plavání pod vodou získala stříbro, další bronz do klenotnice české výpravy získala Barbora Sládečková z Prahy na trati 100 v plavání pod vodou.

Zbyněk Svozil trenér KSP Olomouc
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 Mistrovství ČR v DPP - Hrádek nad Nisou

Po úspěchu plavců s ploutvemi v bazénových disciplínách uspěli plavci klubu potápěčů Olomouc i na volné vodě!
V ideálních podmínkách v rekreačním středisku Kristýna v Hrádku nad Nisou se ve dnech 1. - 2. září 2007 konalo Mistrovství České republiky v distančním plavání s ploutvemi na volné vodě. 
Na okruhu o délce 1 km se na šestikilometrové vzdálenosti nejvíce dařilo úspěšné reprezentantce České republiky a KSP Olomouc Zuzaně Svozilové. "Ve vynikajícím závodě mistrovské kategorie na 6km, který nepostrádal časté změny v pořadí se závodnici Olomouce podařilo vystupňovat tempo, kterému nestačila ani mnohonásobná vítězka minulých ročníků Petra Hostinská a dokonce ani nejrychlejší muž závodu Ondřej Kašpar z Liberce!" Zuzana Svozilová se tak stala v distančním plavání s ploutvemi absolutní Mistryní republiky a potvrdila tak dobrou formu z nedávného Mistrovství světa v Itálii kde poprvé reprezentovala v kategorii dospělých a obsadila tam 12 příčku.

Mistrovský závod na "Kristýně byl zároveň i přeborem republiky juniorů. V konkurenci přeboru juniorek ČR zvítězila mladší ze sester Svozilových Markéta, která v absolutním pořadí mezi ženami obsadila třetí místo. Dobrou přípravu olomouckého klubu potvrdila i třetím místem v soutěži juniorek i třetí Petra Hansmanová. Převahu závodnic KSP Olomouc byla potvrzena i jasným vítězstvím v závodě štafet na 4x1000m, když zmíněné trio doplnila ještě Hana Pupíková.

Zbyněk Svozil trenér KSP Olomouc
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 Mistrovství ČR v plavání s ploutvemi - Chomutov

Výborné výsledky si odnesli olomoučtí plavci s ploutvemi z vrcholu domácí sezóny v bazénu z Mistrovství a Přeboru České republiky v Chomutově. Výprava klubu potápěčů KSP Olomouc přivezla celkem 16 medailí!
V mistrovské kategorii mužů a žen (bez rozdílů kategorií) si nejlépe vedla Zuzana Svozilová, která dokázala v individuálních disciplínách třikrát zvítězit! Nejkvalitnější výkon podala především na trati 800m, když k jasnému vítězství zaplavala i výkon mezinárodní kvality. Markéta Svozilová se mezi ženami prosadila třetími místy v disciplínách 100, 200 a 400m. Petra Hostinská plavala na mistrovství tři dny po úspěšném absolvování vysoké školy, přesto novopečená inženýrka získala dvě třetí místa. 
Nejzajímavější byly, ale štafetové soutěže. Zde kvarteto žen KSP Olomouc ve složení Svozilová Zuzana, Svozilová Markéta, Hostinská Petra a Hansmanová Petra získalo oba mistrovské tituly. Napínavá byla především kratší štafeta na 4x100m, kde až poslední úsek rozhodl, že se titul bude poprvé v historii klubu přestěhuje v soutěži žen do Olomouce. Z mužů byl nejúspěšnější Švejda Ondřej, který k bramborové medaili na nejdelší trati 1500m přidal i šesté místo na 800m.

Mistrovství bylo současně i Přeborem republiky v soutěži juniorů (do 17 let) a dorostenců (do 15 let). V juniorské kategorii si Petra Hansmanová na 1500m a Markéta Svozilová na 400m odvezly po jednom přebornickém titulu. Svozilová Markéta pak přidala ještě jedno druhé a dvě třetí místa. 
Olomoucké plavkyně se kvalifikovaly i na MS. Petru Hostinskou a Zuzanu Svozilovou čeká v srpnu italský přístav Bari a juniorku Markétu Svozilovou už za měsíc mistrovství Evropy v polském Ostrowci.

Zbyněk Svozil - hlavní trenér KSP Olomouc
Všechny výsledky je možné stáhnout z http://ploutve.info/

 Mistrovství ČR družstev - Potápěčská liga - Olomouc

O víkendu 21. a 22. dubna 2007 proběhlo v Olomouci již 40. ročník Mistrovství České republiky družstev v ploutvovém plavání. Závodu se zúčastnilo v soutěži mužů i žen 8 nejlepších týmů z celé republiky. Družstva pořadatele KSP Olomouc obhajovala v soutěži žen loňské 2. místo a muži místo 6. Obě družstva se v tomto roce o jedno místo zlepšily, a to znamená, že ženy získaly poprvé v historii pro Olomouc Mistrovský titul
Na tomto vynikajícím vítězství se podílela Zuzana Svozilová třemi zlatými na 200, 400 a 800m, Petra Hostinská zvítězila v nejdelším závodě na 1500m. Ani další členky týmu nezaostaly. Svozilová Markéta byla druhá na nejkratší vzdálenosti 50 metrů a třetí na 100m. Velkým zlepšením na 1500 a především na 400m přispěla v bodovém zisku Petra Hansmanová čtvrtým respektive druhým místem. Bojového ducha a převahu v letošním ročníku prokázalo družstvo žen v soutěži štafet, kde maximálně soustředěným výkonem jednoznačně zvítězily jak na trati 4x100, tak i na 4x200m. 
V soutěži mužů na sebe především upozornil člen Laguny Nový Jičín Tomáš Mixa, když ozdobil své vítězství i třemi národními rekordy. Muži Olomouce v poklidu získali solidní páté místo v celkovém hodnocení. Ondřej Švejda získal velmi pěkné třetí místo na 800m. Tým mužů poprvé posílil vynikající plavec a reprezentant Jiří Dub.

Nyní čeká plavce s ploutvemi v domácích vodách ještě Mistrovství ČR jednotlivců v Chomutově a reprezentantky ČR Zuzanu Svozilovou a Petru Hostinskou mistrovství světa seniorů v italském Bari a Markétu Svozilovou ME juniorů v Polsku.
Konečné pořadí v soutěži mužů:
1. Nový Jičín 478 bodů, 2. Liberec 423, 3. Praha 402, 4. Most 347, 5. Olomouc 301, 6. Zlín 280, 7. Pardubice 244, 8. Tábor 199 
Konečné pořadí v soutěži žen:
1. Olomouc 462 bodů, 2. Praha 417, 3. Nový Jičín 396, 4. Most 323, 5. Liberec 301, 6. Žďár nad Sázavou 255, 7. Tábor 253, 8. Pardubice 246

Kompletní výsledky je možné získat na http://ploutve.info/
Zbyněk Svozil tel.: 776 174 481; 739 249 002 předseda a trenér KSP Olomouc 22. 4. 2007

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc