• 31 mistrovských titulů pro Olomouc

  62 medailí a z toho 31 zlatých. To je bilance olomouckých plavců z mistrovství České republiky v plavání s ploutvemi.

 • Titul z MČR Družstev 2019

  Po roční přestávce se MČR Družstev vrátilo na olomoucký bazén a opět z toho byl úspěch! Tým žen znovu ukázal svou neporazitelnost a celou soutěž vyhrál, už po desáté, tým mužů pak dokázal obhájit krásné čtvrté místo. Proto neváhejte a podívejte se na fotky z tohoto úžasného závodu..

 • Zlatá medaile ze světového poháru

  Filip Látal si přivezl z prvního kola světového poháru 2019 zlatou medaili. Jeho výkon je současně novým juniorským rekordem. Toto samozřejmě znamená letenku na mistrovství světa juniorů. VELKÁ GRATULACE, FILDO!

 • Nemo Trophy 2018

  Datum 3. a 4. 11. 2018 se už navždy zapíše do plaveckého kalendáře jako datum konání největšího mezinárodního závodu (s výjimkou SP) pořádaného na území České Republiky, tedy Nemo Trophy 2018. Už z podstaty věci se zde každý rok představí to nejlepší, co je možné na tuzemské scéně najít, a nejinak tomu bylo i letos. Viděli jsme tedy výstavní skříň ploutvového plavání a jak se v tak obrovské konkurenci dařilo našim reprezentantům? Pojďme se na to podívat.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP. Stačí kliknout a svět se vám navždy změní.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Kronika 2005

 

 

 Mistrovství světa juniorů v DPP - Francie La Ciotat

Olomoucká plavkyně se stala mistryní světa!

Na mistrovství světa v distančním plavání s ploutvemi ve francouzském letovisku La Ciotat plavkyně KSP GMT Olomouc Zuzana Svozilová získala v soutěži juniorů na 6 km titul mistryně světa! Na své velké mezinárodní premiéře v plavání na otevřené vodě dokázala olomoucká plavkyně nejen výborně rozložit síly, ale prokázala i výborný přehled a orientaci na trati. Na 3km trojúhelníkovém okruhu byla velmi ztížená orientace, když některé bóje byly od sebe vzdálené až 1 km. "Zuzaně se vyplatila pečlivá příprava na závod, když se orientovala podle pozadí za těmito neviditelnými bójemi". Na první otčené bóji byla závodnice na 10. místě a postupně předjížděla jednu závodnici za druhou. Kilometr před cílem přeplavala dosud vedoucí závodnici z Ruska a suverénně s náskokem 35 metrů doplavala do cílového koridoru.

Disciplína - 6 km juniorky 1. Zuzana Svozilová - ČR 1:03,44 2. Anzelika Starikova - Rusko 1:04,19 3. Medeya Dzhavakhisvili - Rusko 1:04,42 Další výborné výsledky získalo družstvo České republiky ve štafetě 4x3000m. Družstvo v sestavě Škubalová, Svozilová, Saksová a Hostinská získalo 4. místo. Petra Hostinská pak dále zopakovala nepopulární 4. místo i v individuálním startu na 6km a 7. místo na 20km trati, když se tímto stala první českou vytrvalkyní, která tuto vzdálenost dokázala dokončit.Do první desítky se 10. místem dostal i Jan Dušátko v soutěži mužů na 6km, kterou vyhrál domácí plavec Smolin - Froissart.

Olomouc 6.9. 2005 Zbyněk Svozil reprezentační trenér družstva ČR.

 Mistrovství ČR v plavání s ploutvemi - Chomutov

Vynikající výsledky si odnesli olomoučtí plavci s ploutvemi z vrcholu domácí sezóny v bazénu Mistrovství České republiky v Chomutově. Výprava klubu potápěčů KSP GMT Olomouc přivezla celkem 13 medailí. 
V mistrovské kategorii mužů a žen (bez rozdílů kategorií) si nejlépe vedla, věkem ještě juniorka Zuzana Svozilová. Všechny své čtyři starty přetavila ve zlato! Nejhodnotnější výkon předvedla Zuzana na 200m trati, kde překročila 800 bodovou hranici, která znamená vynikající kvalitu i na mezinárodní úrovni. Na 1500m vytvořila nejlepší olomoucká plavkyně i český juniorský rekord a od hranice 15 minut ji chybělo v cíli pouze šest desetinek.

Stříbrnou a bronzovou medaili v přeboru dorostenek přivezla Markéta Svozilová na sprintérských tratích 100m resp. 50m. Na přebor se vynikajícím způsobem připravila ve stejné kategorii Petra Hansmanová, když se výrazně zlepšila své osobní rekordy a na 1500m si přivezla bronzovou medaili. Stejný kov si také vyplaval stejně starý Martin Frey na 50m, když stejně jako Hansmanová obsadil ještě dvě čtvrtá místa. 
Vynikající úspěch mladých plavců podtrhla štafeta žen na 4x100m když zcela nečekaně přivezlo kvarteto Svozilová Zuzana, Hansmanová Petra, Pupíková Hana a Svozilová Markéta mistrovský bronz. Příští týden pokračuje na Těrlické přehradě mistrovství ČR na volné vodě.

Všechny výsledky je možné stáhnout z http://ploutve.info/ 
6. 6. 2005 - Zbyněk Svozil trenér KSP GMT Olomouc

 Mistrovství ČR DPP - Těrlicko

Po úspěchu plavců s ploutvemi v bazénu uspěli plavci klubu potápěčů GMT Olomouc i na volné vodě!
V extrémních podmínkách se na Těrlické přehradě se ve dnech 11. a 12. června 2005 konalo Mistrovství České republiky v distančním plavání s ploutvemi na volné vodě. Teplota vody se zastavila na 15 stupních a teplota vzduch dokonce byla pouhých stupňů 9! 
Na okruhu o délce 1,5 km se na šestikilometrové vzdálenosti opět nejvíce dařilo Zuzaně Svozilové když zvítězila v soutěži juniorek a v konkurenci i s ženami obsadila místo druhé za loňskou mistryní Evropy Petrou Hostinskou s pořádajícího oddílu. Svozilová se po kvalifikaci na červencové mistrovství světa v bazénových disciplínách kvalifikovala i na mistrovství světa v distančním plavání s ploutvemi. Mistrovství světa se koná v termínu 29. 8. - 3.9. ve Francii.

Solidní úspěch plavců doplnili Ondřej Švejda třetím místem v kategorii mužů a bronzová štafeta žen na 4x 3000m v sestavě Svozilová Markéta, Podivinská Jitka, Majorová Eliška a Zuzana Svozilová.

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc