• 31 mistrovských titulů pro Olomouc

  62 medailí a z toho 31 zlatých. To je bilance olomouckých plavců z mistrovství České republiky v plavání s ploutvemi.

 • Titul z MČR Družstev 2019

  Po roční přestávce se MČR Družstev vrátilo na olomoucký bazén a opět z toho byl úspěch! Tým žen znovu ukázal svou neporazitelnost a celou soutěž vyhrál, už po desáté, tým mužů pak dokázal obhájit krásné čtvrté místo. Proto neváhejte a podívejte se na fotky z tohoto úžasného závodu..

 • Zlatá medaile ze světového poháru

  Filip Látal si přivezl z prvního kola světového poháru 2019 zlatou medaili. Jeho výkon je současně novým juniorským rekordem. Toto samozřejmě znamená letenku na mistrovství světa juniorů. VELKÁ GRATULACE, FILDO!

 • Nemo Trophy 2018

  Datum 3. a 4. 11. 2018 se už navždy zapíše do plaveckého kalendáře jako datum konání největšího mezinárodního závodu (s výjimkou SP) pořádaného na území České Republiky, tedy Nemo Trophy 2018. Už z podstaty věci se zde každý rok představí to nejlepší, co je možné na tuzemské scéně najít, a nejinak tomu bylo i letos. Viděli jsme tedy výstavní skříň ploutvového plavání a jak se v tak obrovské konkurenci dařilo našim reprezentantům? Pojďme se na to podívat.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP. Stačí kliknout a svět se vám navždy změní.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Kronika 2004

 

 

 Mistrovství ČR družstev - Olomouc

38. ročník Mistrovství ČR družstev, které se konalo 9. a 10. dubna 2004 v Olomouci. Na mistrovství ČR v plavání s ploutvemi, které se o víkendu konalo na olomouckém krytém bazéně, zvítězilo v soutěži žen družstvo z Nového Jičína a v soutěži mužů družstvo Prahy. Klub sportovních potápěčů GMT Olomouc se zúčastnil této vrcholné soutěže nejlepších osmi družstev v obou kategoriích. Družstvo mužů neobhájilo loňské výjimečně kvalitní druhé místo a letos skončilo stejně jako družstvo olomouckých žen na pátém místě. Tím si obě družstva zachovala "prvoligou příslušnost" i na další rok. Z individuálních výsledku zaujala olomoucká Zuzana Svozilová, která zvítězila ve všech svých individuálních startech. Svým vítězstvím na 200m získala Zuzana i cenu za bodově nejkvalitnější výkon. "Ve všech svých startech prokázalo Zuzana dobrou formu i taktické myšlení". "Svými výkony splnila tři limity na Mistrovství světa juniorů, které se koná v červenci v Polsku". Z olomouckých mužů byl nejvýraznější osobností Ondřej Švejda, který obsadil druhé místo na 1500 i 800m plavání s ploutvemi. Třetí místo ještě získal na nejkratší trati 50m Jan Glos. Za zmínku ještě stojí třetí místo žen v závěrečné štafetě na 4x100m.

Kompletní výsledky je možné stáhnou z www.ploutve.info 
Zbyněk Svozil hlavní trenér KSP GMT Olomouc.

 4. kolo Moravskoslezské ligy - Přerov

V posledním čtvrtém kole Moravskoslezské ligy mládeže, které se konalo na přerovském bazéně uhájili olomoučtí plavci s ploutvemi třetí místo z předcházejících kol. Dokázali tak vylepšit o jednu pozici své umístění z loňska a postoupili do celostátního finále, které proběhne v Novém Jičíně. Již tradičně se stali největšími oporami Zuzana a Markéta Svozilovy, Martin Frey, Kristýna Česalová a Jan Rážek. Velkým překvapením byl výkon Martina Osiny a mladých začínajících závodníků. Zuzana Svozilová opět potvrdila, že je v současné době nejlepší vytrvalkyní a v disciplíni 800 m PP (plavání na hladině) suverénně zvítězila. Markéta Svozilová naopak nechala za sebou všechny své soupeře v nejkratší disciplíně 50 m PP a svůj výkon doplnila čtvrtým místem na 800 m PP. Na medailové pozice dosáhla i Kristýna Česalová v disciplíně 50 m RP (plavání pod vodou na nádech), kde vyrovnala svůj osobní rekord, což znamenalo stříbrnou pozici.

Mezi hochy na sebe upozornil Martin Osina, když ve sprintu na 50 m vyplaval velmi pěkné čtvrté místo. Sprinty se povedly také Martinu Freyovi a Janu Rážkovi, když ve svých kategoriích doplavali na pátém resp. šestém místě. Své kvality potvrdil Martin Frey také na posledním úseku štafety, když po zlepšení svého maxima dohmátl na druhé pozici. Řadou osobních rekordů překvapili i ostatní závodníci KSP GMT. Mnozí z nich se závodů zúčastnili vůbec poprvé, a jejich výkony jsou především dobrým příslibem do dalších ročníků ligy. Nebližším závodem je seniorský vrchol letošní sezóny, a to Mistrovství světa v bazénových disciplínách, které se koná ve dnech 21. - 28.10. v Šanghaji. Skvělými výkony v letošním roce a zlepšení tří českých rekordů se na tento nominovala i Zuzana Svozilová (roč.1989), která nás bude reprezentovat v disciplínách 200, 400 a 800 m PP (plavání na hladině) a štafetách na 4x100 a 4x200 m PP.

Kompletní výsledky je možné stáhnou z www.ploutve.info 
Zbyněk Svozil hlavní trenér KSP GMT Olomouc.

 Mistrovství ČR v DPP - Tábor

Výborné výsledky dosáhli sportovní potápěči na Mistrovství ČR v Zbynik Svozil - mistr republiky.distančním plavání s ploutvemi. Přímo v centru Tábora v nádrži Jordán se konalo Mistrovství ČR v kategorii seniorů, Přebor ČR juniorů (do 17 roku) a Přebor třináctiletých a mladších plavců. V hlavní kategorii mužů získal na trati 6 km olomoucký Zbyněk Svozil mistrovský titul. "Po loňském problému, kdy jsem pro maximální přetížení organismu musel vzdát, jsem se poučil a zvolil jinou strategii vedení závodu". "To se nakonec vyplatilo". Olomoucké prvenství pojistil třetím místem další plavec KSP GMT Olomouc Ondřej Švejda. Bronzovou medaili mezi ženami získala ve svém premiérovém závodě na volné vodě i Zuzana Svozilová.

Tento výkon zajistil Zuzaně i druhé místo v Přeboru juniorů. Mezi žačkami získala Markéta Svozilová na trati 750m bronzovou přebornickou medaili. Vrcholem mistrovství pak byla štafeta družstev na 4x 3000m. Muži Olomouce ve složení Svozil, Glos, Tomášek a Švejda potvrdili roli favorita a bez větších problémů získali mistrovský titul před muži Nového Jičína. Úspěch mužské štafety podpořily třetím místem i ženy ve složení Fryčáková, Podivinská, Svozilová Z. a Majorová. Tímto závodem skončila letní sezóna. Výjimkou je studentka gymnázia Hejčín Zuzana Svozilová, která se v disciplínách 200, 400, a 800m probojovala na juniorské Mistrovství Evropy. Boje o Evropské tituly se uskuteční v maďarském Egeru v termínu 19. - 25 července.

Kompletní výsledky je možné stáhnout z http://www.ploutve.info
Zbyněk Svozil hlavní trenér KSP GMT Olomouc.

 Mistrovství ČR v plavání s ploutvemi - Zlín

Vynikající výsledky si odnesli olomoučtí plavci s ploutvemi z vrcholu domácí sezóny z Mistrovství České republiky ve Zlíně. V mistrovské kategorii mužů a žen (bez rozdílu kategorií) si nejlépe vedla, věkem ještě dorostenka Zuzana Svozilová. V krásném a vyrovnaném závodě na 200 časem 1:45,1 porazila celou elitu a stala se Mistryní ČR!!! Další 3 stříbrné medaile získala Zuzana na tratích 50, 400, a 800m. Současně se stala olomoucká plavkyně s pěti přebornickými tituly nejúspěšnější závodnicí své kategorie.

Další mistrovské bronzové medaile získal Martin Tomášek na 100 a 800m. Bronzovou medaili získal ještě Ondřej Švejda na 400m. Medaili stejné hodnoty získala i štafeta na 4x200m ve složení Glos, Tomášek, Burkert a Švejda. Škoda jen zbytečné diskvalifikace Švejdy na 1500m, když původně doplaval jako druhý. Nepopulární čtvrté místo získal Zbyněk Svozil na 800m. Pátými místy ještě potěšil ve sprintech Jan Glos. Přebornickou medaili získal Martin Frey na 200m. Čtvrtá místa přidala osobním zlepšením ještě Kristýna Česalová na 50 a 200m

Kompletní výsledky je možné stáhnou z www.ploutve.info 
Zbyněk Svozil hlavní trenér KSP GMT Olomouc.

 Mistrovství ČR družstev - Olomouc

Družstvo mužů KSP GMT Olomouc a výkony Zuzany Svozilové bylo největším překvapením už 37. ročníku Mistrovství ČR a Potápěčské ligy, které se konalo 3. a 4. dubna v Olomouci. Historický výkon zaznamenalo sexteto mužů ve složení Martin Tomášek, Jan Glos, Ondřej Švejda, Ondřej Burkert, Jiří Dostál a plavající trenér Zbyněk Svozil. Po dvou pátých místech z minulých let získal klub KSP GMT pro Olomouc velmi ceněné druhé místo. Celé družstvo bylo velmi vyrovnané, bez výrazné slabiny. Oporami se stali Martin Tomášek, který podal naprosto vyrovnané a stabilní výkony ve všech svých disciplínách. 200m PP (plavání s ploutvemi) získal časem 1:37,50 3. místo a výrazným zlepšením na 800 RP (plavání s přístrojem pod vodou) přidal 4. místo. Sprinter Jan Glos ke dvěma 3. místům v osobních rekordech na 50 a 100 PP přidal i dvě čtvrtá místa na 50 RP a 200 PP. Vytrvalec Ondřej Švejda i po devíti misíčním studijním pobytu v USA dokázal získat druhé místo na 400 PP, přidat i 3. místo na 800PP. Čtvrté místo uplaval, pravděpodobně ve svém posledním startu v bazéně, trenér Zbyněk Svozil na nejdelší trati 1500m.

Družstvo žen Olomouce v minulosti dokázalo získat nejlépe sedmé místo. V tomto světle je letošní 4. místo vynikajícím výsledkem. Největší zásluhu na tomto výsledku měla Zuzana Svozilová, která zvítězila na 200, 400 i 800 PP, k vítězství přidala i druhé místo na nejkratší trati 50m. Mladší dorostenka dokázala zvítězit i mezi ženami a např. na 200m se časem 1:44,97 překonala limit na Mistrovství Evropy juniorů o 3 sekundy! Zuzaně dobře sekundovala i mladší sestra, věkem ještě žačka a nejmladší účastnice Markéta Svozilová (6. místo na 200 PP) a dále Eliška Majorová a vysokoškolské studentky UP Olomouc Jarmila Slovenčíková, Jitka Podivinská a Radka Nováková. V celkovém hodnocení zvítězilo v soutěži mužů družstvo Modrá Hvězdy Praha a v ženách Laguna Nový Jičín.

Kompletní výsledky je možné stáhnou z www.ploutve.info
Zbyněk Svozil hlavní trenér KSP GMT Olomouc.

 1. kolo Moravskoslezské ligy - Nový Jičín

V Novém Jičíně se 24. 1. 2004 konalo první kolo "Moravskoslezské ligy mládeže" v plavání s ploutvemi v kategoriích "E" (ročník 1993 a mladší), "D" (ročník 1991 a 1992) a kategorie "C" (ročník 1989 a 1990). V celkovém pořadí družstev na domácí pudě zvítězil klub "Laguna Nový Jičín" před závodníky z "Čochtanu Žďár nad Sázavou". Závodníci z KSP GMT Olomouc obsadili v tomto kole velmi pěkné 3. místo. Škoda, že jsme nedokázali obsadit v nejmladší kategorii "E" soutěž děvčat. Souboj o druhé místo by tak byl zcela vyrovnaný. Přesto jsme v tomto kole získali po dlouhé době 10 individuálních umístění na stupních vítězů a další dvě místa ve štafetách. Z individuálních výsledků si nejlépe vedly sestry Svozilovy. Zuzana Svozilová zvítězila v nejstarší kategorii "C" ve všech svých startech. Na 400m plavání s ploutvemi časem 3:50.41 splnila dokonce již na začátku sezóny limit na "Mistrovství Evropy juniorů! Limit dokázala splnit i na prvním úseku štafety na 100m časem 0:48.24. Další dvě prvenství a jedno druhé místo získala Markéta Svozilová.

Nejkvalitnější výkon podala na 100m kde časem 0:52.03 získala bodově nejlépe ohodnocený výkon v kategorii starších žaček. Velmi pozitivním výsledkem se jeví i zisk tří medailových umístění v kategorii mladších žáků. Lukáš Tomášek získal druhé místo na 25m a třetí místo na 400m. Výborné výkony podal i Jan Rážek když získal 2. místo na 100m a k tomu přidal i čtvrté místo na 400m. Všechna umístění navíc získali závodníci v osobních rekordech. Třetí místo si vybojoval i mladší dorostenec Martin Frey na 50m. Tento velmi nadaný závodník se po velkých zdravotních potížích na konci roku 2003 dostal do velmi dobré sprintérské formy a pokud se bude i nadále zlepšovat je nadějí, že doplní družstvo mužů na Mistrovství ČR družstev, které se koná 3. - 4. dubna v Olomouci. Dobré výkony dále podali Markos Tavlaridis, Lukáš Neoral, Zdeněk Přivřel, Petra Hansmanová, Kristýna Česalová a Jan Mrňka. Druhé kolo se uskuteční ve Žďáru n. Sázavou 27. 3. 2004. Další výsledky olomouckých plavců viz přehled výsledků.

Kompletní výsledky je možné stáhnou z www.ploutve.info 
Zbyněk Svozil hlavní trenér KSP GMT Olomouc.

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc