• Zlatá medaile ze světového poháru

  Filip Látal si přivezl z prvního kola světového poháru 2019 zlatou medaili. Jeho výkon je současně novým juniorským rekordem. Toto samozřejmě znamená letenku na mistrovství světa juniorů. VELKÁ GRATULACE, FILDO!

 • Nemo Trophy 2018

  Datum 3. a 4. 11. 2018 se už navždy zapíše do plaveckého kalendáře jako datum konání největšího mezinárodního závodu (s výjimkou SP) pořádaného na území České Republiky, tedy Nemo Trophy 2018. Už z podstaty věci se zde každý rok představí to nejlepší, co je možné na tuzemské scéně najít, a nejinak tomu bylo i letos. Viděli jsme tedy výstavní skříň ploutvového plavání a jak se v tak obrovské konkurenci dařilo našim reprezentantům? Pojďme se na to podívat..

 • MČR 2018 Liberec

  V Liberci se o víkendu od 1. do 3. června konaly nejdůležitější závody ploutvového plavání, co se regionální, národní, úrovně týče, tedy Mistrovství ČR jednotlivců. Vzhledem k tomu, že se této akce žádný z našich zpravodajů neúčastnil, nebudeme zbytečně plýtvat energii na vymýšlení nereálných příhod, to necháme odborníkům na placatou Zemi či chemtrail, a budeme se soustředit na sumarizaci a vyhodnocení výsledků samotného mistrovství.

 • MČR DPP 2018 Velké Dářko

  Mnohdy vzpomínáme na věci, které nám kdysi udělali radost, přináší totiž do současnosti i trochu toho štěstí z minulosti, ovšem také litujeme věcí, které nám současnost komplikují, a doufáme v zářnější budoucnost. My po sobotním mistrovství budeme vzpomínat a těžit štěstí minulosti a zároveň litovat, že rok má 365 dní. Takové bylo Velké Dářko 2018.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP. Stačí kliknout a svět se vám navždy změní.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Podzimní soustředění 2018

O víkendu 13. a 14. října náš klub uspořádal již tradiční podzimní soustředění. Jako v minulých letech jsme pro tento účel využili prostory aplikačního centra Baluo, kde se člověk nejen dobře nají, ale když má náladu, tak i zaplave či zacvičí. Cílem soustředění bylo děti zase o něco lépe připravit na nadcházející závody, což pro mladší znamená Oblastní liga mládeže, která se koná již tuto sobotu na olomouckém bazénu, a pro straší pak evropský pohár v Gliwicích.

Samotné soustředění započalo již v sobotu ráno, kdy se skupinky, rozdělené podle výkonnosti, scházely na bazénu, aby mohly začít s přípravou. Ve směs všechny programy obsahovaly nácvik techniky na suchu, nácvik techniky v mokrém prostředí, krmení a trénink v mokrém prostředí, obtížnost cviků a množství jídla samozřejmě záviselo na zdatnosti jednotlivých svěřenců. Těm nejstarším byly navíc dopřány dva kruhové tréninky v suchém prostředí druhé haly aplikačního centra.

Za necelé dva dny, se nedají udělat zázraky, i stvoření světa trvalo týden, ovšem jakékoliv zlepšení v technice plavání, obzvláště pak u mladších, by mohlo hrát klíčovou roli již tuto sobotu (20. 10. 2018). Proto neváhejte a na bazén rozhodně dorazte podpořit i ty nejmenší.

U starších závodníků nelze viditelného zlepšení dosáhnout tak rychle, i přesto věřím, že jsme detaily v technice zlepšili a také alespoň trochu pozvedli fyzickou výkonnost. Osobně jsem tuto skupinku trénoval a musím ji i zde za její snahu o víkendu pochválit.

Závěrem už se sluší jen poděkovat všem, kteří se na konání soustředění podíleli, a upozornit vás, že ze soustředění je dostupná fotogalerie, a to zde.

 

Text a foto: Filip Kroutil

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc