• Letní soustředění Karlov 2018

  Na konci prázdnin se konalo již tradiční letní soustředění, tentokrát v Karlově v areálu hotelu Kamzík. Účastníci zde zakusili náročnost jesenických kopců, zaplavali si ve Slezské Hartě a hlavně si užili spoustu zábavy!

 • Přepis kroniky z letního soustředění

  Pokud chcete zjistit, jaké soustředění 2018 doopravdy bylo a jak ho prožívali i ti nejmenší účastníci, zkuste si přečíst kompletní přepis letošní kroniky.

 • MČR 2018 Liberec

  V Liberci se o víkendu od 1. do 3. června konaly nejdůležitější závody ploutvového plavání, co se regionální, národní, úrovně týče, tedy Mistrovství ČR jednotlivců. Vzhledem k tomu, že se této akce žádný z našich zpravodajů neúčastnil, nebudeme zbytečně plýtvat energii na vymýšlení nereálných příhod, to necháme odborníkům na placatou Zemi či chemtrail, a budeme se soustředit na sumarizaci a vyhodnocení výsledků samotného mistrovství.

 • MČR DPP 2018 Velké Dářko

  Mnohdy vzpomínáme na věci, které nám kdysi udělali radost, přináší totiž do současnosti i trochu toho štěstí z minulosti, ovšem také litujeme věcí, které nám současnost komplikují, a doufáme v zářnější budoucnost. My po sobotním mistrovství budeme vzpomínat a těžit štěstí minulosti a zároveň litovat, že rok má 365 dní. Takové bylo Velké Dářko 2018.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP. Stačí kliknout a svět se vám navždy změní.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

MČR DPP 2018 Velké Dářko

Mnohdy vzpomínáme na věci, které nám kdysi udělali radost, přináší totiž do současnosti i trochu toho štěstí z minulosti, ovšem také litujeme věcí, které nám současnost komplikují, a doufáme v zářnější budoucnost. My po sobotním mistrovství budeme vzpomínat a těžit štěstí minulosti a zároveň litovat, že rok má 365 dní. Takové bylo Velké Dářko 2018.

Závody na tomto rybníce se tradičně konají v zázemí Amfora klubu pod záštitou místního Čochtanklubu. Letos byly do závodu vypsány rovnou 3 starty jednotlivců a jeden start štafet, závody se tak sice časově dost protáhly, ale vzhledem k počtu závodníků převyšujícímu počet gigantických Doritos marketingové kampaně filmu Jurský svět: Zánik říše, se takový harmonogram dá více než pochopit.

První start, jenž se týkal závodníků kategorie E, proběhl bez větších problémů, a tak se nejmenší mohli vydat na 500m trať, mnohdy poprvé v životě. Z tohoto úhlu pohledu je ještě obdivuhodnější jejich pozdější angažovanost ve štafetovém závodě. Speciální uznání si pak zaslouží Eliška Horáková, jež si zvládla doplavat pro titul vicemistryně ČR.

V pořadí druhý start byl propozicemi přiřknut kategoriím D a V ( V je sice v abecedě až po E, nicméně neoznačuje děti mladší, ba naopak starší, kategorii veteránů ), kdy závodníci měli za úkol obeplavat celý velký okruh měřící 1 km. Drtivá většina se s tímto úkolem popasovala bravurně, ovšem nejbravurněji to zvládl v kategorii V šéftrenér Zbyněk Svozil. V kategorii D jsme pak při vyhlášení mohli zatleskat nové vicemistryni Jolče Hnáthové.

Třetí start pak započal nejdelší a nejnáročnější závod dne. Kategorie C plavala kola 2, B a A pak rovnou kola 4. I přes mírné vlnky na hladině poklidné soutěže v podobě agresivního šnorchlu nebo přílišné kontaktnosti, dokázala většina tento závod dokončit ve velmi solidních časech. V kategorii C došlo dokonce k situaci, kdy byly vyhlášeny rovnou 2 mistryně České republiky, jednou z nich byla olomoucká Iva Vzatková. Na 4km trati dokázali medaile urvat rovnou 4 závodníci. Pro bronz si doplavala Klára Jurová, stříbro bral Martin Děcký s Eliškou Vzatkovou a na stupínek nejvyšší vystoupal Látal Filip.

Celou sobotní událost zakončili týmové štafety, které se nakonec ukázaly jako úplně nejzábavnější. V soutěži směly plavat pouze týmy složené ze dvou mužů a dvou žen na 4*500 m. Ploutvové plavání však opět ukázalo, jak krásným sportem je a spousta štafet tak byla složena pouze pro radost. Olomouc je tohoto faktu živým důkazem, jelikož štafet se zúčastnili úplně všichni, kteří si na Dářko letos našli cestu. Možná nejkrásnější důkaz dělitelnosti čtyřmi vůbec.

Neměli bychom však zapomenout, že i štafety byly oficiálně vyhlašovány a že olomoucká první, elitní, a druhá, neméně elitní, štafeta se dokázaly procpat na stupně vítězů a obsadit první a třetí příčku.

Gratulujeme všem úspěšným a přejeme mnoho štěstí na třetím, finálním kole seriálu DPP, které proběhne 23. 6. 2018 v Tovačově poblíž Olomouce.

Odkaz na fotogalerii naleznete zde

Text: Filip Kroutil

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc