• Letní soustředění Karlov 2018

  Na konci prázdnin se konalo již tradiční letní soustředění, tentokrát v Karlově v areálu hotelu Kamzík. Účastníci zde zakusili náročnost jesenických kopců, zaplavali si ve Slezské Hartě a hlavně si užili spoustu zábavy!

 • Přepis kroniky z letního soustředění

  Pokud chcete zjistit, jaké soustředění 2018 doopravdy bylo a jak ho prožívali i ti nejmenší účastníci, zkuste si přečíst kompletní přepis letošní kroniky.

 • MČR 2018 Liberec

  V Liberci se o víkendu od 1. do 3. června konaly nejdůležitější závody ploutvového plavání, co se regionální, národní, úrovně týče, tedy Mistrovství ČR jednotlivců. Vzhledem k tomu, že se této akce žádný z našich zpravodajů neúčastnil, nebudeme zbytečně plýtvat energii na vymýšlení nereálných příhod, to necháme odborníkům na placatou Zemi či chemtrail, a budeme se soustředit na sumarizaci a vyhodnocení výsledků samotného mistrovství.

 • MČR DPP 2018 Velké Dářko

  Mnohdy vzpomínáme na věci, které nám kdysi udělali radost, přináší totiž do současnosti i trochu toho štěstí z minulosti, ovšem také litujeme věcí, které nám současnost komplikují, a doufáme v zářnější budoucnost. My po sobotním mistrovství budeme vzpomínat a těžit štěstí minulosti a zároveň litovat, že rok má 365 dní. Takové bylo Velké Dářko 2018.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP. Stačí kliknout a svět se vám navždy změní.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

3. kolo Moravskoslezské ligy mládeže 2018

Dvacátého prvního dubna léta páně 2018 vyvrcholil soutěžní kolos Moravskoslezské ligy mládeže posledním kolem konaným v Novém Jičíně. Skončil tak tříkolový systém bodovací soutěže, ze kterého se tři nejchrabřejší týmy s nejvyšším počtem bodů probojují do celorepublikového finále.

Už od samotného zahájení bylo jasné, že časový harmonogram byl opravdu jen ilustračním obrázkem na obalu čínských nudlí a že se závody rozhodně protáhnou. Slavnostní zahájení totiž proběhlo nezvykle bez hudebního doprovodu a start první disciplíny, 50 RP kategorie C, byl kvůli technickým problémům s časomírou o chvíli odložen. Na této trati dokázala cenný kov urvat Lucie Vašíčková, která za čas 21,33 brala stříbrnou medaili. Bára Janalíková doplnila na téže trati bohatou bodovou sbírku, doplavala čtvrtá. Ještě o stupínek výš vzápětí vystoupala v kategorii D Jolana Hnáthová, jež svou verzi disciplíny pod vodou dokázala vyhrát. V kategorii D vzdálenost, kterou závodník musí ujet na jeden nádech, činí 25 metrů.

Disciplíny plavané pod vodou k velkému překvapení všech nezúčastněných následovaly disciplíny plavané na hladině. V kategorii E se obzvláště dařilo Elišce Horákové, jež na šesté disciplíně, 50 PP, zabojovala a doplavala čtvrtá. Po tomto podařeném výkonu přišel zlověstný blok vytrvaleckých disciplín 800 PP kategorie C, 800 PP D a 400 PP E. Nejenže byly tyto tratě pro závodníky velmi kruté, obzvláště pokud se jednalo o sprintery, ale ani diváci nebyli ušetřeni. Takové utrpení by jim totiž nemohla dopřát ani nejvyšší česká fotbalová liga. Ano, opravdu taková to byla nuda.

Nicméně probudit ospalé diváky se nejdříve povedlo Ivě Vzatkové, která fantastickým výkonem udolala všechny své soupeřky a 800 PP kategorie C opanovala. O chvíli později Jolana Hnáthová na téže trati pro kategorii D redefinovala pojem dominance a s časem 8:34,32 brala zlato. Blok hrůzy zakončili závodníci kategorie E, kteří sice výrazně nepromluvili do celkových výsledků, ale předlouhou trať se ctí doplavali.

Po patnáctiminutové přestávce trvající maximálně 10 minut přišly na řadu opět sprinty a náš tým ukázal, že ty má přeci jen o něco raději. Pro skvělý výsledek na 50 BF si tak ve svých kategoriích doplavali: Jolana Hnáthová, Matyáš a Tomáš Sehrigovi (3. místo), Lucie Vašíčková a Eliška Horáková (4. místo). Kategorie C měla ještě na programu disciplínu 100 PP, na níž zaúřadovala Iva Vzatková a dohmátla si pro stříbrnou medaili.

Již tradičně závody zakončily smíšené štafety. Tentokrát 4x50 PP pro kategorii C a 4x100 BF pro D a E. Tým KSP Olomouc nasadil nejvyšší počet štafet, jaký byl vzhledem k počtu závodníků možný. Jednoduše tak, aby si všichni zaplavali. Pro štafety v soutěži byl ovšem také důležitý výsledek. Starší štafety se tohoto úkolu zhostily náramně a vybojovaly dvě druhá místa. Štafeta kategorie E o moc nezaostala a brala bronz.

I přes „nepříznivou“ délku disciplín se do Nového Jičína vydala poměrně početná výprava se spoustou závodníků tzv. mimo soutěž, kteří buď teprve sbírali první zkušenosti, nebo zlepšovali osobní rekordy. Tak jak tak děkujeme všem za vzornou reprezentaci. Za krásné fotografie (odkaz zde) pak patří dík Lence Jurové.

Foto: Lenka Jurová 

Text: Filip Kroutil

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc