• Zlatá medaile ze světového poháru

  Filip Látal si přivezl z prvního kola světového poháru 2019 zlatou medaili. Jeho výkon je současně novým juniorským rekordem. Toto samozřejmě znamená letenku na mistrovství světa juniorů. VELKÁ GRATULACE, FILDO!

 • Nemo Trophy 2018

  Datum 3. a 4. 11. 2018 se už navždy zapíše do plaveckého kalendáře jako datum konání největšího mezinárodního závodu (s výjimkou SP) pořádaného na území České Republiky, tedy Nemo Trophy 2018. Už z podstaty věci se zde každý rok představí to nejlepší, co je možné na tuzemské scéně najít, a nejinak tomu bylo i letos. Viděli jsme tedy výstavní skříň ploutvového plavání a jak se v tak obrovské konkurenci dařilo našim reprezentantům? Pojďme se na to podívat..

 • MČR 2018 Liberec

  V Liberci se o víkendu od 1. do 3. června konaly nejdůležitější závody ploutvového plavání, co se regionální, národní, úrovně týče, tedy Mistrovství ČR jednotlivců. Vzhledem k tomu, že se této akce žádný z našich zpravodajů neúčastnil, nebudeme zbytečně plýtvat energii na vymýšlení nereálných příhod, to necháme odborníkům na placatou Zemi či chemtrail, a budeme se soustředit na sumarizaci a vyhodnocení výsledků samotného mistrovství.

 • MČR DPP 2018 Velké Dářko

  Mnohdy vzpomínáme na věci, které nám kdysi udělali radost, přináší totiž do současnosti i trochu toho štěstí z minulosti, ovšem také litujeme věcí, které nám současnost komplikují, a doufáme v zářnější budoucnost. My po sobotním mistrovství budeme vzpomínat a těžit štěstí minulosti a zároveň litovat, že rok má 365 dní. Takové bylo Velké Dářko 2018.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP. Stačí kliknout a svět se vám navždy změní.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

2. kolo Moravskoslezské ligy mládeže 2018

V sobotu 10. 3. 2018 proběhlo již druhé kolo Moravskoslezské ligy mládeže, a to ve Žďáru nad Sazavou. Vzhledem ke kolizi termínu závodů a jarních prázdnin pro olomoucký okres jsme se obávali o účast závodníků. Tyto obavy se však nenaplnily. Závodů se tak mohl zúčastnit plně bodující tým.

Vzhledem k povaze závodů se rozpis povinných disciplín omezil na nižší počty. Konkrétně plavci kategorie E měli na programu 15/10 RP/PP, 200 PP a 100 BF. Pro kategorii D to pak byly 100 PP, 200 BF, 100 a 200 RP. Nejstarší závodníci kategorie C museli zaplavat 50, 400 PP, 100RP a obzvláště novou a tak trochu i speciální kraulovou vytrvalost 400 BF.

Největší úspěch zaznamenala Jolča Hnáthová, která se na stupně vítězů podívala rovnou dvakrát, a to na tratích 100 a 200 RP (2. a 1. místo). Stejně tak zabodovala i Vzatková Iva na tratích 100 RP a 400 PP (2. a 3. místo). Na stupně vítězů se ještě podívala Bára Jurová za trať 400 BF (3. místo). Všem vítězům gratulujeme.

Cenné zkušenosti nasbírali i naší nejmenší závodníci, které chválíme za krásné výkony, a přejeme jim mnoho úspěchů do budoucna.

Text: Filip Kroutil

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc