• Zlatá medaile ze světového poháru

  Filip Látal si přivezl z prvního kola světového poháru 2019 zlatou medaili. Jeho výkon je současně novým juniorským rekordem. Toto samozřejmě znamená letenku na mistrovství světa juniorů. VELKÁ GRATULACE, FILDO!

 • Nemo Trophy 2018

  Datum 3. a 4. 11. 2018 se už navždy zapíše do plaveckého kalendáře jako datum konání největšího mezinárodního závodu (s výjimkou SP) pořádaného na území České Republiky, tedy Nemo Trophy 2018. Už z podstaty věci se zde každý rok představí to nejlepší, co je možné na tuzemské scéně najít, a nejinak tomu bylo i letos. Viděli jsme tedy výstavní skříň ploutvového plavání a jak se v tak obrovské konkurenci dařilo našim reprezentantům? Pojďme se na to podívat..

 • MČR 2018 Liberec

  V Liberci se o víkendu od 1. do 3. června konaly nejdůležitější závody ploutvového plavání, co se regionální, národní, úrovně týče, tedy Mistrovství ČR jednotlivců. Vzhledem k tomu, že se této akce žádný z našich zpravodajů neúčastnil, nebudeme zbytečně plýtvat energii na vymýšlení nereálných příhod, to necháme odborníkům na placatou Zemi či chemtrail, a budeme se soustředit na sumarizaci a vyhodnocení výsledků samotného mistrovství.

 • MČR DPP 2018 Velké Dářko

  Mnohdy vzpomínáme na věci, které nám kdysi udělali radost, přináší totiž do současnosti i trochu toho štěstí z minulosti, ovšem také litujeme věcí, které nám současnost komplikují, a doufáme v zářnější budoucnost. My po sobotním mistrovství budeme vzpomínat a těžit štěstí minulosti a zároveň litovat, že rok má 365 dní. Takové bylo Velké Dářko 2018.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP. Stačí kliknout a svět se vám navždy změní.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Žďárský Gumák 2018

 

O víkendu 10. a 11. února proběhl ve Žďáru nad Sázavou druhý ročník závodu zaměřeného převážně na BF, Žďárský Gumák. Letošní novinkou bylo zařazení i disciplín PP, a to 50 a 100 m. Změnil se i tak systém vyhlašování, kdy se hodnotil celkový výkon ve čtyřech samostatných disciplínách, tedy čtyřboj. Zvlášť byla hodnocena akorát vytrvalostní disciplína 400 BF nazvaná O Žďárský gumák.

 

Závody se dělily do dvou závodních dnů. V prvním dni, tedy v sobotu, se mohli závodníci přihlásit na tratě 50 PP, 100 BF, 400 BF a pro veterány byla připravena trať 50 BF nazvana Staří gumáci.

 

V druhém závodním dni, rozumějme v neděli, byly k dispozici tratě 50, 200 BF a 100 PP. Po kratší pauze následovali štafety, které mohli kluby poskládat bez omezení počtu, takže si zaplaval opravdu každý, kdo chtěl.

 

Poslední odstavec této zprávy nemůže patřit nikomu jinému nežli vítězům. Třetí místo v nejprestižnějším závodu O Žďárský gumák vybojovola Eliška Vzatková. V již zmíněném speciálním čtyřboji se na třetím místě umístila Bára Jurová, druhé místo pak ve svých kategoriích obsadili Iva Vzatková, Eliška Horáková a Tomáš Sehrig. Pomyslnou třešničkou na dort doplnil Michal Strakoš, který jako člen smíšené štafety Uhlomouce vybojoval sladké vítězství.

Fotogalerii ze závodu naleznete zde.

Text a fotografie: Filip Kroutil

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc