• Zlatá medaile ze světového poháru

  Filip Látal si přivezl z prvního kola světového poháru 2019 zlatou medaili. Jeho výkon je současně novým juniorským rekordem. Toto samozřejmě znamená letenku na mistrovství světa juniorů. VELKÁ GRATULACE, FILDO!

 • Nemo Trophy 2018

  Datum 3. a 4. 11. 2018 se už navždy zapíše do plaveckého kalendáře jako datum konání největšího mezinárodního závodu (s výjimkou SP) pořádaného na území České Republiky, tedy Nemo Trophy 2018. Už z podstaty věci se zde každý rok představí to nejlepší, co je možné na tuzemské scéně najít, a nejinak tomu bylo i letos. Viděli jsme tedy výstavní skříň ploutvového plavání a jak se v tak obrovské konkurenci dařilo našim reprezentantům? Pojďme se na to podívat..

 • MČR 2018 Liberec

  V Liberci se o víkendu od 1. do 3. června konaly nejdůležitější závody ploutvového plavání, co se regionální, národní, úrovně týče, tedy Mistrovství ČR jednotlivců. Vzhledem k tomu, že se této akce žádný z našich zpravodajů neúčastnil, nebudeme zbytečně plýtvat energii na vymýšlení nereálných příhod, to necháme odborníkům na placatou Zemi či chemtrail, a budeme se soustředit na sumarizaci a vyhodnocení výsledků samotného mistrovství.

 • MČR DPP 2018 Velké Dářko

  Mnohdy vzpomínáme na věci, které nám kdysi udělali radost, přináší totiž do současnosti i trochu toho štěstí z minulosti, ovšem také litujeme věcí, které nám současnost komplikují, a doufáme v zářnější budoucnost. My po sobotním mistrovství budeme vzpomínat a těžit štěstí minulosti a zároveň litovat, že rok má 365 dní. Takové bylo Velké Dářko 2018.

 • Zpravodaj KSP

  Všechny články ze závodů můžete sledovat ve zpravodaji KSP. Stačí kliknout a svět se vám navždy změní.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

1. kolo Moravskoslezské ligy mládeže 2018

V sobotu 27. ledna se nerozhodovalo pouze o směřování České republiky v následující prezidentské pětiletce, rozhodovalo se totiž také o tom, kdo a kolik si odveze bodů z prvního kola MSLM 2018, tentokrát pořádaného klubem NEMO Zlín. 

Závodů se již tradičně zúčastnil i náš klub, přes spoustu zmatků a nedokonalostí, které mladí závodníci dokázali natropit, jako jeden příklad za všechny můžeme uvést diskvalifikaci štafety, kdy si Dan Miloica jednoduše zapomněl vzít šnorchl a prohřešil se tak proti pravidlům, bychom tyto závody měli považovat za povedené. Pro děti to byly první závody v kalendářním roce 2018, a tak probouzení ze zimního spánku nemuselo být vždy úplně příjemné. Obzvláště když přihlédneme k souběžně se odehrávající bitvě o hrad.

Z celkových výsledků se sluší vypíchnout 6 statečných, kteří v sobotu obzvláště excelovali a dobili umístění na stupních vítězů. Jolana Hnáthová dokázala zvítězit na trati 200 PP a umístila se na krásném třetím místě na trati 400 PP. Horáková Eliška dokázala všechny překvapit a na trati 200 BF si s desetisekundovým zlepšením svého osobního rekordu doplavala pro zlatou medaili. Vzatková Iva si nadělila předčasný dárek k narozeninám v podobě úžasného druhého místa na trati 200 PP a bronzového umístění v závodě na 400 RP. Na závěr uspěla také smíšená štafeta kategorie D, která si ve složení Jolana Hnáthová, Petr Švanda, Nikita Nečasová a Sabina Dastychová vyplavala stříbrnou medaili.

Čestné uznaní však ale patří úplně všem, kteří se závodů účastnili s chutí a třeba si vylepšili i nějaký ten osobní rekord.

Text: Filip Kroutil

 

Vyhlášení celkových výsledků MSLM pro rok 2017

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc