• Web ve výstavbě

  Omlouváme se, bohužel stránky jsou nyní ve výstavbě. Všechny funkce nemusí pracovat správně. Odměnou vám budou lépe pracující stránky. Děkujeme za pochopení.

 • NEMO Trophy Zlín

  Závodníci z KSP Olomouc sbírali medaile na NEMO Trophy Zlín. .

 • Evropský pohár Gliwice

  6 závodníků vyrazilo na zkušenou na Evropský pohár juniorů do polského města Gliwice. Bojovali jsme co to šlo a domů dovezli hned 6 cenných kovů.

 • Oblastní liga mládeže

  Uspořádali jsme již 9. ročník Oblastní ligy mládeže. Rok od roku pomalu přibývá mladších závodníků v plavání s ploutvemi. Letos se v Olomouci utkalo 99 závodníků ze 4 moravských klubů.

 • Title Header 5

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Pro zájemce

Klub sportovních potápěčů Olomouc

plavání s ploutvemi a rychlostní potápění

Plavání s ploutvemi je rychlý a elegantní pohyb člověka ve vodě. Ti nejrychlejší se mohou pohybovat rychlostí více než 3 metry za sekundu. Stačí k tomu pouze ploutve a šnorchl.

Plaváním s ploutvemi se zdokonalují všechny plavecké styly a získává se přirozený cit pro vodu. Tento sport také posiluje a formuje nejen svaly dolních končetin, ale i zádové a břišní svaly. Díky doplňkovým sportům jsou z plavců všestranní sportovci. Plavání obecně blahodárně působí na zdraví, jelikož při něm nejsou namáhány kosti a klouby.

Jedno z odvětví ploutvového plavání je i rychlostní potápění. Při něm se používá dýchací přístroj nebo se při kratších disciplínách plave tzv. „na nádech“. Tímto se zlepšuje správná technika dýchání a zvyšuje se vitální kapacita plic. Více o plavání s ploutvemi.

Jaké jsou vstupní podmínky?:

 • osvojené základy dvou plaveckých způsobů (prsa, kraul)
 • zažité vydechování do vody a splývání
 • vlastní plavecké vybavení (ploutve a závodní šnorchl lze zakoupit u nás)
 • odhodlání a touhu něco se naučit a něco dokázat
 • věk od 6 do 12 let (ostatní po domluvě) 

Chci začít plavat s ploutvemi:

Stačí kdykoliv přijít na bazén v době tréninku a vyzkoušet si to. Skupina začátečníků trénuje na bazéně AC Baluo na Neředíně v úterý a čtvrtek, ostatní skupiny pondělí, středa pátek na Plaveckém stadionu Olomouc. Pokud nevíte, kde se bazén nachází podívejte se do kontaktů na mapu. Na trénink přijďte o 15 minut dřív, v uvedené časy začíná pronájem drah. Na prvním tréninku na Plaveckém stadionu si musíte u trenéra vyzvednout čipovou kartu (oproti vratné záloze 100,-), která vás pustí do šaten. Sportovci na Plaveckém stadionu chodí přes šatny sami. Na AC Baluo čipovou kartu děti nepotřebují, přes šatny chodí spolu s trenéry.

Vybavení, které je nutné nosit na tréninky:

 • ploutve, šnorchl, plavecké brýle - ihned po registraci do klub, lze zakoupit u nás
 • monoploutev - po zvládnutí techniky plavání v ploutvích
 • pití (nápoje nesycené CO2 - bez bublin) - ihned
 • dle vlastního uvážení: plavecká čepička, skřipec na nos, nazouváky

Na první trénink si přineste plavky a plavecké brýle. Pokud máte vlastní šnorchl a ploutve, vezměte je s sebou také. Pokud ploutve ani šnorchl nemáte, nevadí - vybavení vám na první tréninky vypůjčíme. Později vám rádi poradíme s nákupem.

Sportovní vybavení je možné nechávat na vlastní zodpovědnost v klubovně pod tribunou. Cenné věci na trénink pokud možno vůbec nenoste, ale rozhodně je nenechávejte v šatně!

Jak se stanu členem KSP Olomouc:

Stačí vyplnit přihlášku a donést ji na bazén a zaplatit členské příspěvky. Úplně nakonec musíte absolvovat vstupní lékařskou prohlídku u sportovního lékaře. Bližší informace ke sportovní prohlídce vám poskytnou trenéři.

Co mám šanci dostat?:

Každý člen KSP Olomouc se automaticky stává členem Svazu potápěčů Moravy a Slezska (SPMS). Svaz potápěčů ČR sdružuje Svaz českých potápěčů a SPMS a je členem mezinárodní potápěčské federace CMAS.

Členové KSP Olomouc se pravidelně účastní závodů v plavání s ploutvemi. Konkrétní nominaci plavců na jednotlivé závody se dovíte u trenérů. Účast nominovaných plavců je povinná. V sekci " Kalendář" najdete rozpis všech závodů a soustředění na celý rok. Více informací k jednotlivým závodům najdete v sekci " Závody".

Klub sportovních potápěčů pravidelně pořádá kondiční soustředění. Obecně máme za cíl na soustředění zvýšit kondici dětí, zvýšit znalosti o plavání s ploutvemi a stmelit kolektiv. O letních prázdninách pořádáme týdenní soustředění zaměřené na cyklistiku (menší děti kolečkové brusle) a plavání. Součástí soustředění je nácvik správného protahování, posilování a regenerace. Zimní soustředění se koná pravidelně poslední týden v lednu. Hlavní zaměření soustředění je běh na lyžích. Pro starší děti pořádáme jarní a podzimní "víkendová" soustředění v Olomouci, které jsou určeny převážně k vypilování techniky a zvýšení fyzické zdatnosti.

Členům klubu zapůjčíme plavecké destičky a další plavecké pomůcky, vzduchové lahve a plicní automatiky pro trénink disciplín RP. K zapůjčení členům nabízíme závěsný posilovací systém - insportline ("TRX") a další.

Navíc:

 • zdokonalíš se ve všech plaveckých způsobech
 • naučíš se plavat s ploutvemi a používat šnorchl
 • zažiješ radost z vlastní rychlosti a dokonalosti
 • naučíš se plavat s dýchacím přístrojem
 • prožiješ krásné chvíle s bezva kamarády
 • zlepšíš si fyzičku a naučíš se správně protahovat
 • sport tě začne bavit
 • sportovní soustředění ti zlepší kondici, ale i náladu ☺
 • budeš se potkávat s kvalifikovanými instruktory
 • smysluplně naplníš svůj volný čas
 • najdeš si koníček na celý život, jelikož nepoškozuje organismus

Co jsme za klub?

KSP Olomouc je klub s dlouholetou tradicí a bohatými zkušenostmi.

Z jeho řad vzešlo mnoho úspěšných reprezentantů České republiky.

V současné době jsou jeho členy juniorští i seniorští medailisté světových a evropských šampionátů.

Členské příspěvky:

Příspěvky zasílejte přímo na účet klubu: ČS Olomouc; č. účtu: 1806675319/0800 VS: rodné číslo člena SS: 1117 (1118 pro rok 2018 atd), do zpráv pro příjemce: příjmení člena

Výše příspěvků:

4.500,- / kalendářní rok

3.000,- / kalendářní rok - snížené příspěvky skupina začátečníků od 6 let, trénink 2x týdně

Při úspěšné reprezentaci KSP Olomouc a České republiky poskytujeme slevy na členské příspěvky.

Příspěvky plaťte na kalendářní rok - př. začnete-li plavat v září, budete platit za 4 měsíce (plaveme 10 měsíců z roku tj. částka na měsíc je 450,- / 300,-). V lednu stanovujeme příspěvky na další kalendářní rok. O kontkrétní částce se vždy informujte u trenérů. Příspěvky je možno platit pololetně (leden, září).

Lékařská prohlídka:

Na základě vyhlášky č. 391/2013 Sb., o zdravotní způsobilosti k tělesné výchově a sportu jsou všichni sportovci povinni absolvovat každý rok sportovní prohlídky. Všichni členové KSP Olomouc jsou proto povinni absolvovat každý rok zdravotní prohlídku u sportovního lékaře. Bližší informace k lékařským prohlídkám vám trenéři zodpoví na bazéně, nebo je po přihlášení do klubu najdete v sekci "Pro členy".

Doufám, že jsme vám zodpověděli všechny dotazy, pokud ne neváhejte nás kontaktovat

Zdeněk Přivřel, tel:. 776 639 905, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ke stažení:

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc