NAHORU

 • 46 medailí pro Olomouc na Mistrovství České republiky

  Početná výprava olomouckých plavců s ploutvemi opět zářila na Mistrovství České republiky v plavání s ploutvemi. Poslední květnový víkend bojovali v Liberci všechny věkové kategorie o letošní tituly. 46 medailí pro Olomouc a nový český rekord Zuzany Svozilové. To je bilance KSP Olomouc!

 • Šestý titul mistryň ČR v řadě!

  Po šesté v řadě zvítězily olomoucké ženy v prestižním závodě družstev. Titul obhájily i přes spornou diskvalifikaci štafety na konci prvního dne..

 • 2. kolo Světového poháru - Eger 2016

  Bronzová medaile pro Jiřího Vyskočila v nabité konkurenci a řada osobních rekordů plavců KSP Olomouc na druhém kole Světového poháru v Egeru, kde byly k vidění také dva nové světové rekordy!

 • 1. kolo Světového poháru - Poznaň 2016

  První kolo světového poháru letošního roku hostila polská Poznaň. KSP Olomouc reprezentovala Zuzana Svozilová a Markéta Svozilová. Vstup do nové sezóny se opět povedl. Zuzka získala tři cenné kovy a jeden A limit na Mistrovství světa. Markéta si zlepšila jeden osobák a tím dosáhla také na B limit MS.

 • 3. místo na finále ligy mládeže

  Na finále ligy mládeže závodníci z Klubu sportovních potápěčů vybojovali 3. místo v těsném závěsu za druhým Libercem. Na závodech panovala vynikající atmosféra a díky kvalitním výkonům závodníkům všech klubů nebylo pořadí jisté až do konce závodů.

KSP OLOMOUC

"can you swim faster than me?"

Pro zájemce

Klub sportovních potápěčů Olomouc

plavání s ploutvemi a rychlostní potápění

Plavání s ploutvemi je rychlý a elegantní pohyb člověka ve vodě. Ti nejrychlejší se mohou pohybovat rychlostí více než 3 metry za sekundu. Stačí k tomu pouze ploutve a šnorchl.

Plaváním s ploutvemi se zdokonalují všechny plavecké styly a získává se přirozený cit pro vodu. Tento sport také posiluje a formuje nejen svaly dolních končetin, ale i zádové a břišní svaly. Díky doplňkovým sportům jsou z plavců všestranní sportovci. Plavání obecně blahodárně působí na zdraví, jelikož při něm nejsou namáhány kosti a klouby.

Jedno z odvětví ploutvového plavání je i rychlostní potápění. Při něm se používá dýchací přístroj nebo se při kratších disciplínách plave tzv. „na nádech“. Tímto se zlepšuje správná technika dýchání a zvyšuje se vitální kapacita plic. Více o plavání s ploutvemi.

Jaké jsou vstupní podmínky?:

 • osvojené základy dvou plaveckých způsobů (prsa, kraul)
 • zažité vydechování do vody a splývání
 • vlastní plavecké vybavení (ploutve a závodní šnorchl lze zakoupit u nás)
 • odhodlání a touhu něco se naučit a něco dokázat
 • věk od 6 do 12 let (ostatní po domluvě) 

Chci začít plavat s ploutvemi:

Stačí kdykoliv přijít na bazén v době tréninku a vyzkoušet si to. Na trénink přijďte o 15 minut dřív, v uvedené časy začíná pronájem drah. Na prvním tréninku si musíte u trenéra vyzvednout čipovou kartu (oproti vratné záloze 100,-), která vás pustí do šaten. Skupina dětí mladších 10 let je přes šatny doprovázena trenérem, starší děti chodí samy.

Vybavení, které je nutné nosit na tréninky:

 • ploutve, šnorchl, plavecké brýle - ihned po registraci do klub, lze zakoupit u nás
 • monoploutev - po zvládnutí techniky plavání v ploutvích
 • pití (nápoje nesycené CO2 - bez bublin) - ihned
 • dle vlastního uvážení: plavecká čepička, skřipec na nos, nazouváky

Na první trénink si přineste plavky a plavecké brýle. Pokud máte vlastní šnorchl a ploutve, vezměte je s sebou také. Pokud ploutve ani šnorchl nemáte, nevadí - vybavení vám na první tréninky vypůjčíme. Později vám rádi poradíme s nákupem.

Sportovní vybavení je možné nechávat na vlastní zodpovědnost v klubovně pod tribunou. Cenné věci na trénink pokud možno vůbec nenoste, ale rozhodně je nenechávejte v šatně!

Jak se stanu členem KSP Olomouc:

Stačí vyplnit přihlášku a donést ji na bazén a zaplatit členské příspěvky. Úplně nakonec musíte absolvovat vstupní lékařskou prohlídku u sportovního lékaře. Bližší informace ke sportovní prohlídce vám poskytnou trenéři.

Co mám šanci dostat?:

Každý člen KSP Olomouc se automaticky stává členem Svazu potápěčů Moravy a Slezska (SPMS). Svaz potápěčů ČR sdružuje Svaz českých potápěčů a SPMS a je členem mezinárodní potápěčské federace CMAS.

Členové KSP Olomouc se pravidelně účastní závodů v plavání s ploutvemi. Konkrétní nominaci plavců na jednotlivé závody se dovíte u trenérů. Účast nominovaných plavců je povinná. V sekci " Kalendář" najdete rozpis všech závodů a soustředění na celý rok. Více informací k jednotlivým závodům najdete v sekci " Závody".

Klub sportovních potápěčů pravidelně pořádá kondiční soustředění. Obecně máme za cíl na soustředění zvýšit kondici dětí, zvýšit znalosti o plavání s ploutvemi a stmelit kolektiv. O letních prázdninách pořádáme týdenní soustředění zaměřené na cyklistiku (menší děti kolečkové brusle) a plavání. Součástí soustředění je nácvik správného protahování, posilování a regenerace. Zimní soustředění se koná pravidelně poslední týden v lednu. Hlavní zaměření soustředění je běh na lyžích. Pro starší děti pořádáme jarní a podzimní "víkendová" soustředění v Olomouci, které jsou určeny převážně k vypilování techniky a zvýšení fyzické zdatnosti.

Členům klubu zapůjčíme plavecké destičky a další plavecké pomůcky, vzduchové a plicní automatiky pro trénink disciplín RP. K zapůjčení členům nabízíme závěsný posilovací systém - insportline ("TRX") a další.

Navíc:

 • zdokonalíš se ve všech plaveckých způsobech
 • naučíš se plavat s ploutvemi a používat šnorchl
 • zažiješ radost z vlastní rychlosti a dokonalosti
 • naučíš se plavat s dýchacím přístrojem
 • prožiješ krásné chvíle s bezva kamarády
 • zlepšíš si fyzičku a naučíš se správně protahovat
 • sport tě začne bavit
 • sportovní soustředění ti zlepší kondici, ale i náladu ☺
 • budeš se potkávat s kvalifikovanými instruktory
 • smysluplně naplníš svůj volný čas
 • najdeš si koníček na celý život, jelikož nepoškozuje organismus

Co jsme za klub?

KSP Olomouc je klub s dlouholetou tradicí a bohatými zkušenostmi.

Z jeho řad vzešlo mnoho úspěšných reprezentantů České republiky.

V současné době jsou jeho členy juniorští i seniorští medailisté světových a evropských šampionátů.

Členské příspěvky:

Příspěvky zasílejte přímo na účet klubu: ČS Olomouc; č. účtu: 1806675319/0800 VS: rodné číslo člena SS: 1116 (1117 pro rok 2017 atd), do zpráv pro příjemce: příjmení člena

Výše příspěvků:

4.500,- / kalendářní rok

3.500,- / kalendářní rok - snížené příspěvky skupina začátečníků od 6 let, trénink 2x týdně

Při úspěšné reprezentaci KSP Olomouc a České republiky poskytujeme slevy na členské příspěvky.

Příspěvky plaťte na kalendářní rok - př. plavat v září zaplatit 4 měsíce (plaveme 10 měsíců z roku tj. částka na měsíc je 450,- / 350,-). O kontkrétní částce se vždy informujte u trenérů. Příspěvky je možno platit pololetně (leden, září).

Lékařská prohlídka:

Na základě vyhlášky č. 391/2013 Sb., o zdravotní způsobilosti k tělesné výchově a sportu jsou všichni sportovci povinni absolvovat každý rok sportovní prohlídky. Všichni členové KSP Olomouc jsou proto povinni absolvovat každý rok zdravotní prohlídku u sportovního lékaře. Bližší informace k lékařským prohlídkám vám trenéři zodpoví na bazéně, nebo je po přihlášení do klubu najdete v sekci "Pro členy".

Doufám, že jsme vám zodpověděli všechny dotazy, pokud ne neváhejte nás  kontaktovat

Zdeněk Přivřel, tel:. 776 639 905, email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Ke stažení:

Log in

Přihlásit k vašemu účetu

Uživatelské jméno *
Heslo *
Pamatuj si mě

 

    Sponzoři a partneři KSP Olomouc

                        LOGO SPČR BILE